2022, Akıllı Telefon Sevkiyatlarının 10 Yılın En Düşük Seviyesine Düştüğünü Gördü

Sıradaki içerik:

2022, Akıllı Telefon Sevkiyatlarının 10 Yılın En Düşük Seviyesine Düştüğünü Gördü

e
sv

Twitter, Üçüncü Taraf Uygulamalarını Çiğnediğini Kabul Ediyor

0 okunma — 19 Ocak 2023 12:44

Geliştiricilerin hangi kuralları ihlal ettiğini açıklamadı.

Twitter, bir dizi üçüncü taraf uygulamasını aniden API’sinden kestikten birkaç gün sonra, şirket bu hareketi sessizce kabul etti. Şirket, geliştirici hesabından bir tweet’te “Twitter uzun süredir devam eden API kurallarını uyguluyor” dedi. “Bu, bazı uygulamaların çalışmamasına neden olabilir.”

Ancak şirket, Twitterrific ve Tweetbot gibi uygulamaların geliştiricilerinin hangi “uzun süredir devam eden API kurallarını” ihlal ettiğine dair herhangi bir açıklama yapmadı. Ayrıca, bazı küçük üçüncü taraf Twitter uygulamalarının neden hala çalışır durumda olduğunu da ele almıyor. Twitter’ın artık bir iletişim ekibi yok.

Şirketin birkaç uzun süreli geliştiriciye erişimi kestiğine dair iki cümlelik onayı, The Information’da yer alan ve hareketlerin “kasıtlı” olduğuna dair bir haberin ardından geldi. Bazıları, Twitter’ın bu kararı üçüncü taraf müşterilerin reklam göstermemesi ve şirketin halihazırda azalan reklam gelirlerini hortumluyor olarak algılanabilmesi nedeniyle aldığını düşünüyor. Elon Musk yönetimindeki Twitter, geliştiricilerini destekleme konusunda muhtemelen daha az hevesli. Twitterrific ekibinin işaret ettiği gibi, şirketin geliştirici platformunu denetleyen çalışanlarının çoğu geçen yıl toplu işten çıkarmalarla kesildi.

Şimdilik, Twitter geliştiricileri, Twitter’ın onları neden kestiği konusunda karanlıkta olduklarını söylüyorlar. Twitterrific yaratıcısı Craig Hockenberry, Engadget’e “Twitter’dan hiçbir şey duymadık” dedi. “Yayınlandığı şekliyle API kurallarına son 16 yıldır saygı duyuyoruz. Bu kuralların yakın zamanda değiştiği veya bu değişikliklerin neler olabileceği hakkında hiçbir bilgimiz yok.”

Tweetbot yapımcısı Tapbots da benzer şekilde yanıt verdi. Geliştirici, “Tweetbot 10 yılı aşkın bir süredir var, biz her zaman Twitter API kurallarına uyduk” dedi. “Uymamız gereken mevcut bir kural varsa, mümkünse memnuniyetle yerine getiririz. Ancak bunun ne olduğunu bilmemiz gerekiyor.”

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!