İnstagram karanlık modu nasıl yapılır!

Sıradaki içerik:

İnstagram karanlık modu nasıl yapılır!

e
sv

Twitter karanlık modu nasıl yapılır?

30 Haziran 2020 19:38

Twitter karanlık modu, uygulamaya yepyeni bir görünüm kazandırır. Nasıl yapacağız şimdi okuyalım!

Twitter karanlık modunun kullanımı kolaydır, özellikle geceleri kullanırken gözlere iyi bir görünüm kazandırır.

Pil ömrünüzü de biraz uzatabilir. Koyu piksellerin beyaz olanlardan daha az güç çektiği ve AMOLED ekranlı cihazlarda gerçekten siyah piksellerin aslında kapalı olduğu, dolayısıyla hiç güç çekmediği biliniyor.

İPhone ve Android için Twitter karanlık modu

Android ve iOS için Twitter’ın iki karanlık modu vardır: biri koyu mavi arka plana (‘Loş’ denir) ve diğeri siyah arka plana sahip (‘Işıklar’ olarak adlandırılır), AMOLED ekranlar düşünülerek tasarlanmıştır. Hangisini tercih ederseniz edin, geçiş yapmak kolaydır.

  1. Ana menüyü seçin
  2. ‘Ayarlar ve gizlilik’i seçin
  3. ‘Görüntü ve ses’e hafifçe vurun
  4. ‘Loş’ veya ‘Işıklar kapalı’ seçeneklerinden birini seçin

Işıklar kapalı, iOS kullanıcıları tarafından bir süredir kullanılabilir, ancak yalnızca son zamanlarda Android uygulamasına eklendi. Menüde görünmüyorsa, telefonunuzun ayarlarını açın ve ‘Uygulamalar’a gidin. Listeden Twitter’ı bulun, ona dokunun ve ‘Durmaya zorla’yı seçin, ardından uygulamanın verilerini temizleyin. Twitter’ı yeniden başlatın ve Işıklar kapalı seçeneği artık mevcut olmalıdır.

Masaüstü için Twitter karanlık modu

Twitter’ın web sitesi, web tarayıcınıza sitenin karanlık bir sürümünün mevcut olduğunu bildiren ayarını kullanır. Chrome, Firefox ve Edge dahil olmak üzere modern tarayıcıların çoğu bunu algılar ve tarayıcı ayarlarınızla (açık veya koyu) eşleşecek doğru sürümü görüntüler.

Twitter’ın görünümünü manuel olarak değiştirmek isterseniz, bu da mümkündür: ‘Ayarlar ve Gizlilik’ menüsünü açın, ardından ‘Ekran’ı seçin ve sağlanan üç seçenekten seçiminizi yapın: Varsayılan, Sönük ve Işıklar Sönük.

  1. ‘Ayarlar ve gizlilik’ menüsünü açın
  2. ‘Ekran’ı seçin
  3. ‘Varsayılan’, ‘Loş’ veya ‘Işıklar kapalı’yı seçin
  4. Beğendiğiniz bir vurgu rengi seçin

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!