World of Warcraft Oyun Direktörü “Classic” Kuyruğuna Açıklama Yaptı

Sıradaki içerik:

World of Warcraft Oyun Direktörü “Classic” Kuyruğuna Açıklama Yaptı

e
sv

Top 5 Indie Oyun 2019 Ağustos

28 Ağustos 2019 10:00

Stardew Valley

Stardew Valley belki de en iyi şekilde küçük kasaba yaşam simülatörü olarak tanımlanabilir. Oyun, oyuncunun tükenmiş bir köyde bir çiftliği devralmasıyla başlar ve olaylar başlar.

Oyun günlere, aylara ve yıllara ayrılmıştır ve oyuncular belirli bir günde ancak bu tür öncelikleri seçmeye zorlayarak birçok aktivite gerçekleştirebilirler. Büyüyen mahsuller, kasaba halkına problemler konusunda yardım etmek veya kaynakları bulmak için mağaralar keşfetmek olsun, oyuncular neye değer verdiklerine ve peşinden gittiklerine karar vermelidirler. Stardew Valley, PS4, Xbox One, Switch, mobil ve PC‘de oynanabilir.

Moonlighter

Moonlighter, zindan yağmalamanın ve şehir yönetiminin yeni bir karışımıdır. Gün geçtikçe kasabadaki mallarını kasaba halkına ve gezginlere satan bir dükkan işletiyorsunuz. Fiyatları kendiniz belirleyebilirsiniz, ki bu şaşırtıcı derecede eğlenceli bir sistemdir. Yine de envanterinizi yeniden stoklamanız gerekiyor ve bu, canavarlarla dolu zindanları yağmalamaya, kuzeye doğru yol almak anlamına geliyor.

Zindanlarda, Moonlighter haydut benzeri bir tasarıma sahip old-school Zelda gibi oynanıyor. Mağazayı geliştiriyorsun, demircide yeni silahlar üretiyorsun ve kasabanın kendisini yükseltmelerle geliştiriyorsun. Moonlighter hem ilgi çekici bir yönetim oyunu hem de mükemmel bir zindan yağmalama oyunudur. Moonlighter PS4, Xbox One, Switch ve PC‘de kullanılabilir.

Darkest Dungeon

Pek çok oyun, özellikle de fantaziye dayalı olanlar, karakterleri o kadar tehlikeli durumlara sokuyor ki, travma sonrası stres bozukluğu geliştirmekten nasıl kaçındıklarını merak ediyoruz. Eğer gerçek savaşın zorlukları birçoğumuzu kafa karıştırıcı bırakabiliyorsa, video oyunu karakterleri ejderhalar, ghouls ve diğer abominasyonlar karşısında nasıl bozulmaz?  Oyun, eski sahibinin mirasçısı olarak oyuncuları atar, ki bu önceki sahibinin gizli faaliyetleri nedeniyle şimdi canavarlarla doludur. Oyuncu, çeşitli korkunç ortamları keşfetmek, canavarları öldürmek ve bir üs oluşturmak için kaynakları toplamak için kahramanları işe almalıdır.

Darkest Dungeon‘ın tanımlayan kelime stres. Kahramanlar çeşitli zindanları keşfederken ve içindeki uyuşukluklarla yüzleştikçe, stresli hale gelecekler ve sorunlu olabilecek çeşitli nevrozlar geliştirebilirler. Örneğin, paranoya geliştiren bir karakter, oyuncunun onları iyileştirme girişimlerini reddedebilir. Savaş, klasik JRPG‘ler gibi, her iki tarafa da sıralanan karakterlerle oynar, ancak konumlandırma bir rol oynar; Bir yeteneğin çarpıp çarpmayacağı, kullanıcının konumuna ve hedefin durumuna bağlıdır. Darkest Dungeon PS4, Xbox One, Anahtar, PC ve iOS‘ta mevcuttur.

Slay the Spire

Slay the Spire, etraftaki en havalı oyun türü için iki popüler türü bir araya getiriyor: roguelike ve ticari kart oyunları. Sırayla dövüş sistemini kullanarak küçük ve büyük kötülerle savaşırsınız. Silahlarınız kartlarınızdır, zaman içinde yavaş yavaş gelişen bir destede düzenlenir. Bir koşuyu bırakmadığında, en baştan başlarsın. Kritik olarak, bir sonraki koşunuzda devreye sokacak yeni bilgileriniz ve emrinizde kartlar ve yetenekler açısından daha fazla imkanınız olacak.

Slay the Spire, her birinin kendi güvertesi ve oyun stili olan üç farklı kahramana sahip. Savaş dengesi, Slay the Spire‘ı bu kadar iyi yapan şey. Siz sıranızda savunmak veya saldırmak (veya ikisini birden yapmak) için sürekli tartıyorsunuz. Slay the Spire‘ın birçok strateji katmanı var, ama asla hantallaşmayacak türden. Slay the Spire PC, PS4 ve Switch‘te oynanabilir.

Hellblade: Senua’s Sacrifice

Zihinsel hastalık genellikle yaşamdan daha büyük bir kötüyü canlandırmak için hikaye anlatımı aracı olarak kullanılır, yaratıcılar da psikolojik koşulların kahramanları nasıl etkileyebileceğini anlamada başarısız olurlar. Ninja Theory’nin Hellblade: Senua’s Sacrifice, Melina Juergens’in fantastik FPS performansının desteklediği derinden rahatsız edici ve duygusal olarak etkileyici bir hikaye sunmak için bu konuyu işliyor. Oyun aynı zamanda, indie oyun görsellerinin en iyisine hatta bazı büyük yapımlarla yarışır görüntülere sahiptir.

Ancak Ninja Theory önceki oyunlarını bu kadar ilgi çekici yapan şeyi unutmadı: Vicious üçüncü şahıs savaşı. DmC: Devil May Cry veya Enslaved ile kıyaslandığında Hellblade‘deki kılıç oyunu oldukça tatmin edicidir ve çok kez ölürseniz tüm oyunu yeniden başlatmak zorunda kalma tehdidi sizi terletmek için yeterlidir. Hellblade, PS4, Xbox One ve PC’de kullanılabilir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
error: Content is protected !!