Instagram nihayet DM’ler için okundu bilgisini kapatmanıza olanak tanıyan bir özelliği test ediyor

Sıradaki içerik:

Instagram nihayet DM’ler için okundu bilgisini kapatmanıza olanak tanıyan bir özelliği test ediyor

e
sv

TikTok, daha yeni Yaratıcılık Programı lehine Yaratıcı Fonu’nu kapatıyor

08 Kasım 2023 13:04

TikTok, 1 milyar dolarlık orijinal Yaratıcı Fonu’nu kapattığını ve odağı daha yeni Yaratıcılık Programı’na kaydırdığını duyurdu. 16 Aralık’tan itibaren, Yaratıcı Fonu Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Fransa ve Almanya’da durdurulacak. Halihazırda Yaratıcı Fonu’na kayıtlı olan içerik oluşturucular Yaratıcılık Programı’na geçiş yapabilecek.

 

2020’de başlatılan İçerik Oluşturucu Fonu, düşük ödemelerden şikayet eden içerik oluşturucular tarafından uzun süredir eleştiriliyor ve bazıları milyonlarca görüntüleme alan videolar için birkaç dolar kazandıklarını söylüyor.

 

Şubat ayında TikTok, Yaratıcılık Programını tanıttı ve fonun popüler içerik oluşturucular için daha yüksek ödemelerle sonuçlanacağını söyledi. TikTok, Yaratıcılık Programı için ödül formülünün, nitelikli video görüntülemeleri için daha yüksek bir ortalama brüt gelir sunmak üzere formüle edildiğini söyledi. Video uzunluğu konusunda belirli bir şartı olmayan İçerik Oluşturucu Fonu’nun aksine, Yaratıcılık Programı bir dakikadan uzun videolar hazırlayan içerik oluşturucuları ödüllendiriyor.

Yaratıcılık Programına uygun olmak için, içerik oluşturucuların en az 18 yaşında olması ve son 30 gün içinde en az 10.000 takipçiye ve en az 100.000 görüntülemeye sahip olması gerekir. TikTok’a göre, bir dakikadan uzun, yüksek kaliteli, orijinal içerik yayınlayan uygun içerik oluşturucular, daha önce İçerik Oluşturucu Fonu tarafından sunulan miktarın 20 katına kadar kazanma potansiyeline sahip.

TikTok sözcüsü Maria Jung gönderdiği e-postada, “Nihai hedefimiz TikTok’ta mümkün olan en iyi deneyimi yaratmak ve içerik oluşturuculara sağlam bir para kazanma teklifleri ekosistemi sağlamaktır” dedi. “Çabalarımızın ve devam eden sağlama taahhüdümüzün bir parçası, yaratıcıları en iyi şekilde desteklemek ve yeni teklifler keşfetmek için ürünleri geliştirmemizi ve kaynakları başka yerlere uygulamamızı gerektiriyor. Yaratıcılık Programını, İçerik Oluşturucu Fonu’ndan elde edilen öğrenimler ve geri bildirimlere dayanarak geliştirdik ve TikTok deneyimini daha da zenginleştirmek için yeni özellikleri keşfederken ve mevcut özellikleri geliştirirken topluluğumuzu dinlemeye ve öğrenmeye devam edeceğiz.”

Yaratıcılık Programı, TikTok’un LIVE abonelikleri ve TikTok Pulse’u içeren para kazanma araçları paketinin bir parçasıdır. Şirket ayrıca, uygun içerik oluşturucuların bir ödeme duvarının arkasında içerik yayınlamasına olanak tanıyan bir Seri özelliğinin yanı sıra ipuçları ve hediyelerden para kazanma özelliklerine de sahiptir.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!