Nissan, Max-Out EV Konseptinin Gerçek Hayat Versiyonunu Tanıttı

Sıradaki içerik:

Nissan, Max-Out EV Konseptinin Gerçek Hayat Versiyonunu Tanıttı

e
sv

Sony, 32,1 Milyondan Fazla PS5 Sevk Etti

03 Şubat 2023 14:11

Şimdiye kadarki tüm PS5’lerin yüzde 28’ini tek bir çeyrekte sattı.

Sony’nin oyun sektörü, geçen yılın aynı çeyreğinde 3,9 milyona kıyasla Ekim-Aralık döneminde 7,1 milyon PS5 satarak gişe rekorları kıran bir tatil çeyreği geçirdi. Bu, yüzde 82’lik muazzam bir artış, bu nedenle şirketin tedarik sorunları büyük ölçüde çözülmüş görünüyor – şirketin son zamanlarda söylediği gibi. Başka bir deyişle, çok az gecikmeyle veya hiç gecikme olmadan şimdi bir PS5 satın alabilmeniz gerekir.

Tüm bunlar, Oyun ve Ağ Hizmetleri segmentinin yıllık %53 artışla 1,25 trilyon yen (9,7 milyar $) gelir elde etmesiyle gelirinde dev bir artışla sonuçlandı. Buna, donanım için iki kattan fazla gelir ve yazılımda sağlıklı artışlar (yüzde 30), ağ hizmetleri (yüzde 20) ve PSVR ve diğer platformlardaki birinci taraf yazılım satışları (yüzde 73) dahil diğerleri dahildir.

Tüm bunların önemini kavramak için Sony, Kasım 2022’de 25 milyona kıyasla şimdi 32,1 milyon PS5 sattı, yani toplam birim satışları yalnızca tek bir çeyrekte yüzde 28 arttı. Ayrıca bu, Sony’nin önümüzdeki çeyrekte 5,2 milyon konsol satması halinde 2022 mali yılı PS5 satış tahminini (Mart 2022’den Mart 2023’e kadar 18 milyon adet) yakalayabileceği anlamına da geliyor ki bu daha önce çılgınca iyimser görünüyordu. Eğer bu hedefe ulaşırsa, mali yılının sonuna kadar toplam PS5 satışı 37 milyona ulaşacak.

Sony, Microsoft’un Activision’ı satın almasıyla mücadele etti, ancak Microsoft yakın zamanda Sony’nin Xbox’tan beş kat daha fazla özel oyunu olduğunu belirtti. Birinci taraf oyunları açısından, God of War Ragnarök ve Ghost of Tsushima Director’s Cut bu çeyrekte PS5’te öne çıkanlar oldu.

Sony’nin oyun işi diğer segmentlerini gölgede bıraktı, ancak görüntüleme sensörü işi de büyümeye devam ediyor ve satışlar yıllık %63 artışla 417 milyar yen’e (3.24 milyar $) ulaştı. Sony, hem akıllı telefon hem de aynasız kamera üreticilerine kamera sensörlerinde aslan payını sağlıyor.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!