Samsung Galaxy Book 3 Ultra: Süper İnce Bir Çerçevede NVIDIA RTX 4070 Gücü

Sıradaki içerik:

Samsung Galaxy Book 3 Ultra: Süper İnce Bir Çerçevede NVIDIA RTX 4070 Gücü

e
sv

Samsung Galaxy S23 Ultra: 200 MP Kamera En Büyük Güncellemedir

02 Şubat 2023 13:20

S23 Ultra ile ilgili diğer her şey şu ana kadar artımlı geliyor.

Şubat ayı ve 2023’ün ilk büyük amiral gemisi telefon lansmanı burada. Samsung, bugün San Francisco’daki Unpacked etkinliğinde yeni Galaxy S23 serisini piyasaya sürüyor ve bu yılki telefon üçlüsü sürpriz değil. Geçen yılın odak noktası, Ultra varyantına bir S Pen yuvası eklemek ve Note değişimine merhaba demekken, bu sefer işler daha az anıtsal geliyor.

Standart S23 ve S23 Plus modellerinde yapılan değişikliklerin çoğu artımlı hissettirirken, S23 Ultra’daki en büyük güncelleme yeni 200 megapiksel arka kamera, gelişmiş selfie atıcı ve birkaç yazılım güncellemesidir. Telefonun ekranının kavisindeki ince ayar, kasada kullanılan farklı malzemeler ve en son Qualcomm işlemciler gibi diğer bazı iyileştirmeler daha az belirgindir. Yeni renkler ve depolama seçenekleri de var.

Kamera çıkıntısının yanı sıra, S23 Ultra ile ilgili her şey ihmal edilebilir bir gelişme gibi görünüyor. Ancak bu kötü bir şey değil ve geçen yılın modelini satın alanların yeni telefona atlamayarak bir şeyleri kaçırdıklarını hissetmeyecekleri anlamına geliyor.

Tasarım ve ekran

İlk bakışta, yeşil veya lavanta gibi daha yeni renklerden birine sahip değilseniz, S23 Ultra önceki modelle neredeyse aynı görünüyor. Aynı kutu şeklini koruyor, ancak Samsung, S Pen ile kullanımı kolaylaştırmak için ekran kenarlarının eğriliğini azalttığını söylüyor. Ekran şimdi 1.750 nite kadar dış mekan tepe parlaklığına da ulaşabiliyor.

Samsung’un S23 Ultra için odak noktalarından biri sürdürülebilirliktir. Tüketici öncesi geri dönüştürülmüş alüminyum ve cam gibi malzemelerin yanı sıra atılan balık ağlarından tüketici sonrası plastikler telefona girdi. S23 Ultra aynı zamanda şirketin “uzun süreli kullanım için yüksek dayanıklılık ve ortalama yüzde 22 tüketici öncesi geri dönüştürülmüş içerikle tasarlandığını” söylediği Gorilla Glass Victus 2’yi kullanan ilk telefon. Söyleyebileceğimiz tek şey, S23 Ultra’nın iyi hissettirdiği ve eskisinden fark edilir derecede ağır veya hafif olmadığı.

Kameralar

S23 Ultra’daki en önemli güncelleme, Samsung’un Galaxy ürün ailesi için bir ilk olduğunu söylediği yeni 200 megapiksel “Uyarlanabilir Piksel” arka sensörü. 200 MP’de çekim yapma seçeneğiniz olsa da, varsayılan olarak sistem 12 MP’de daha parlak, daha net resimler sunmak için piksel gruplandırmayı kullanır. Mevcut 200MP, 50MP seçeneklerinde ve varsayılan seviyede bir kase limon çekmek için S23 Ultra’yı kullandığımızda, ikincisi en iyi görüntüyü verdi. Her üç görüntüde de meyvenin kabuğunu yakınlaştırdım ve 12MP fotoğrafta tek tek çukurları ve ince tüyleri görünce şaşırdık. Diğer ikisinde, cilt dokusunu görmek için zar zor yeterli detay vardı.

Samsung, yeni “AI destekli görüntü sinyali işleme (ISP) algoritması” sayesinde düşük ışıkta daha iyi görüntüler için Nightography modunu da geliştirdiğini söylüyor.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!