Ölü bir NASA uydusu uzaydaki 38 yılından sonra Dünya’ya dönüyor

Sıradaki içerik:

Ölü bir NASA uydusu uzaydaki 38 yılından sonra Dünya’ya dönüyor

e
sv
avatar

Mert Oduncu

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Gülünç ama aynı zamanda inkar edilemeyecek kadar güzel.

2022, ünlü enstrüman üreticisi Roland’ın 50. yıl dönümüydü. Ancak, 2023 takvimlerimize geçmiş olmamıza rağmen şirket, CES’te 50. Yıldönümü Konsept Piyanosunu sergileyerek bir zafer turu daha atma fırsatını değerlendirdi. Japon mobilya üreticisi Karimoku ile işbirliği içinde yapılmış cüretkar bir elektronik piyano. Dış kısım, 360 derecelik, 14 hoparlör sistemini gizleyen Japon Nara meşesinden kalıplanmış tek parçadır.

Ağzına kadar hoparlörlerle doldurulmuş zarif kıvrımlar sizin için yeterince heyecan verici değilse, iyi haberlerim var: Roland ayrıca piyanonun üzerinde asılı duran ve çalan tarafından kontrol edilebilen dronlara hoparlörler yerleştirdi. Ne yazık ki, bunlar CES’te gösteri alanında uçurulamadı, bu yüzden Roland bir çiftini tellerden sarkıttı. Bunlar, özel bir düşük gecikmeli ses bağlantısı ve şirketin PureAcoustic Ambience teknolojisi ile bir araya getirilerek, örneğin bir konser salonunda duyduklarınızı daha doğru bir şekilde taklit eden esnek, doğal sesli yankı oluşturur.

Klavyenin üzerinde, öğreticileri yayınlamak, bir piyano öğretmeniyle video konferans yapmak ve hatta Roland Cloud’dan Zenbeats çalıştırmak için kullanılabilen, enstrümanı bir stüdyo merkezine dönüştüren büyük bir dokunmatik ekran var. Diğer enstrümanlarla etkileşim için USB MIDI ve Bluetooth bağlantısı bile var.

Elbette Roland 50th Anniversary Concept Piano satılık değil. Ve asla olmayacak. Bu, üst düzey konsept otomobil geleneğinde bir yaratımdır. Belki bazı özellikleri sonunda gelecekteki enstrümanlarda yerini alacaktır, ancak şimdilik gerçekten türünün tek örneği.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!