Intel Yüzlerce İşten Çıkarma Planlıyor

Sıradaki içerik:

Intel Yüzlerce İşten Çıkarma Planlıyor

e
sv

Phil Spencer, Microsoft’un Halo’yu “Desteklemeye Ve Büyütmeye” Devam Edeceğini Söyledi

30 Ocak 2023 11:00

“Halo’nun kalbi ve ruhu 343’te ve takım da orada.”

Xbox başkanı Phil Spencer, Microsoft’un Halo serisine ve geliştirici 343 Industries’e bağlılığını sürdürdüğünü söyledi. Bu haftaki Xbox ve Bethesda Developer Direct gösterisinin ardından yapılan bir röportajda Spencer, IGN’ye şunları söyledi: “Halo’nun kalbi ve ruhu 343’te ve oradaki ekipte ve orada bulunan, liderlik eden ekibe ve yapacakları plana son derece güveniyorum.”

Spencer’ın yorumları, 343’ün Microsoft’un kısa süre önce duyurduğu şirket çapındaki işten çıkarmalardan “sert darbe aldığı” bildirildikten sonra geldi. Microsoft’un stüdyoda izin verdiği çalışan sayısı bilinmiyor, ancak Bloomberg’den Jason Schreier’e göre Halo Infinite’in kampanya ekibi önemli kesintiler gördü. Haber, 343’ü geçen hafta sonu işten çıkarmalarla ilgili kısa bir açıklama yayınlamaya sevk etti. Stüdyo başkanı Pierre Hintze, “Halo ve Master Chief kalıcı olarak burada,” dedi. “343 Industries, destansı hikayeler, çok oyunculu ve Halo’yu harika yapan daha pek çok şey dahil olmak üzere Halo’yu şimdi ve gelecekte geliştirmeye devam edecek.”

Spencer’a göre işten çıkarmalar, Microsoft’un 343’ü gelecek için konumlandırma çabasıydı. “Şu anda yaptığımız şey, liderlik ekibinin inşa etmeleri gereken planı inşa etme esnekliğine sahip olduğundan emin olmak istiyoruz” dedi. “Halo, Xbox’ın yaptığı şey için kritik öneme sahip olmaya devam edecek ve 343, Halo’nun başarısı için kritik öneme sahip.”

Sinir bozucu bir şekilde Spencer, sunduğu geniş vuruşların ötesinde franchise’ın geleceğini tartışmadı. Microsoft’un Halo Infinite için hala 10 yıllık bir destek planı olup olmadığı konusunda yorum yapmaktan kaçındı. Konu sorulduğunda Spencer, “Şu anda sahip oldukları planlar hakkında 343’ün konuşmasına izin vereceğim,” dedi. Ancak, Master Chief için sırada ne olacağı konusunda endişelenen Halo hayranlarına güvenceler verdi. “Xbox insanların oynayabileceği bir platform olduğu sürece Halo’yu desteklemeye ve büyütmeye devam edeceğimizi umuyorum.” Bir Xbox hayranıysanız, röportajın geri kalanı okumaya değer. Parça, konsolun cansız 2022’si de dahil olmak üzere pek çok alanı kapsıyor.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!