Google’ın Daha Yüksek Çözünürlüklü Sürüş Haritaları Polestar 3’te Sunulacak

Sıradaki içerik:

Google’ın Daha Yüksek Çözünürlüklü Sürüş Haritaları Polestar 3’te Sunulacak

e
sv

Lenovo’nun Akıllı Kağıt Tableti, Kindle Scribe’a Bir Cevaptır

09 Ocak 2023 15:00

E-Ink cihazı, yazılı notları ses kayıtlarıyla senkronize edebilir.

Düzenli dizüstü bilgisayarları ve diğer donanımlarının yanı sıra Lenovo, CES’te bir E-Ink not defteri duyurdu. Smart Paper, parlama önleyici ekrana sahip 10,3 inçlik bir ekrandır. Şirket, 50.000 sayfa karalama ve karalama için yeterli olan 50 GB depolama alanına sahip hafif bir cihaz olduğunu söylüyor.

Smart Paper, kutusunda saklanabilen pilsiz bir kalemle birlikte gelir. Akıllı Kağıt Kalem, gecikmeyi 23 milisaniyeye kadar düşürerek gecikmeyi en aza indirecek şekilde tasarlanmıştır. Dokuz farklı kalem ayarı (kurşun kalem, tükenmez kalem ve keçeli kalem gibi), 4.000’den fazla basınç hassasiyeti seviyesi ve eğim tespiti vardır. Smart Paper’da ayrıca boş bir levha, çizgili kağıt ve müzik taslağı dahil olmak üzere düzinelerce not defteri şablonu bulunur.

Çift mikrofon sayesinde sesli not kaydetme seçeneği vardır. Bir toplantıyı veya dersi kaydederken kolayca not alabilirsiniz. Senkronize edilecekler, böylece bir metin seçebilir ve kaydın o kısmını duyabilirsiniz.

Bir notu kaybetme konusunda fazla endişelenmeyin. Smart Paper, el yazınızı metne dönüştürebilir ve aradığınızı bulmak için anahtar kelime aramalarını kullanabilirsiniz. Notları silebilir, yeniden düzenleyebilir ve klasörlere yerleştirebilirsiniz. Milyonlarca e-kitaba erişebilecek ve Smart Paper’ınızdaki kayıtlı kitaplarda ve makalelerde arama yapabileceksiniz. Not defterini evde bıraksanız bile, Smart Paper mobil ve bulut senkronizasyonunu destekleyen Windows PC uygulaması sayesinde tüm öğelerinize erişmeye devam edebilirsiniz. Uygulama, metin ve ses kayıtlarını diğer dillere de çevirebilir.

Smart Paper, Lenovo’nun Amazon’un geçen yıl piyasaya çıkan Kindle Scribe’ına verdiği yanıt gibi görünüyor. Pratikte birbirleriyle nasıl karşılaştırıldıklarını ileride göreceğiz.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!