Microsoft raporu ABD’li muhaliflerin yapay zeka savaşına hazırlandığını iddia ediyor

Sıradaki içerik:

Microsoft raporu ABD’li muhaliflerin yapay zeka savaşına hazırlandığını iddia ediyor

e
sv

Kullanıcı raporlarına göre iPhone 15’te Bluetooth sorunu olabilir

24 Şubat 2024 21:51

Apple’ın amiral gemisi telefonundan çok etkilendiğimizi iPhone 15 incelememizde göreceksiniz, ancak lansmanı bir iki aksaklık olmadan geçmedi – ve önemli sayıda insan cihazla Bluetooth sorunları yaşıyor gibi görünüyor.

MacRumors tarafından bildirildiği üzere, sitenin forumlarındaki yorumlara göre, bu Bluetooth sorunları iPhone 15’in Eylül 2023’te satışa sunulmasından bu yana devam ediyor. Şikayetlerin büyük bir kısmı, araba stereoları ve kulaklıklar da dahil olmak üzere eski Bluetooth cihazlarına bağlanmakla ilgili gibi görünüyor.

MacRumors’taki kullanıcılar Bluetooth üzerinden “kesilip yeniden bağlanan” ve “sık sık bağlantısı kesilen” seslerden bahsediyor. Etkilenenlerden bazılarına iOS 17 güncellemelerinin sorunları çözeceği söylense de, Apple iPhone yazılımının yeni sürümlerini sunarken bile raporlar gelmeye devam etti.

Dahası, kullanıcı raporlarına bakılırsa dört iPhone 15 modelinin tümü – iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max – burada aynı türden bir sorun yaşıyor gibi görünüyor.

Bir çözüm bulmak

iPhone 15 Bluetooth sorununun boyutunu ölçmek zor: her iPhone 15’i veya her Bluetooth cihazını etkilemediği açık, ancak resmi Apple destek forumundaki bir başlıkta şu anda 1.718 kişi “ben de” diyor.

MacRumors’a verilen geri bildirimlere göre, bu Bluetooth sorunlarını çözmenin tek yolu Apple’dan yedek bir cihaz talep etmektir – iPhone’lar standart olarak bir yıllık garantiyle gelir. Telefonu yeniden başlatmak veya sıfırlamak ya da “diğer tipik düzeltmeleri” uygulamak Bluetooth’un düzgün çalışmasını sağlamaya yardımcı olmuyor gibi görünüyor.

Bazı kişilerin yedek bir iPhone 15 aldıklarında sorunun ortadan kalktığını görmeleri, yalnızca belirli birimlerin arızalı olduğunu gösteriyor. Şu anda Apple’dan konuyla ilgili herhangi bir açıklama gelmedi ancak Bluetooth modülünün ya da ilgili bir ayarın suçlu olabileceğini anlamak için fazla dedektiflik yapmaya gerek yok.

Ayrıca, Bluetooth sorunlarının genellikle birden fazla cihazda ortaya çıktığını söylemekte fayda var, bu nedenle bu şikayetlerin tümü – ki hızlı bir web araması yaparsanız önemli sayıda var – iPhone 15’in hatası olmayabilir.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!