Hitachi, 22,7 milyar dolar yatırım yapıyor.

Sıradaki içerik:

Hitachi, 22,7 milyar dolar yatırım yapıyor.

e
sv

Kendi iPhone zil sesimi nasıl oluştururum?

19 Mart 2020 09:00
Sevdiğiniz ve dinlediğiniz müzikleri iPhone’da zil sesi yapmak maalesef hızlı bir işlem değil.

Bazı adımları takip etmek gerekiyor, biz de bu adımları derleyerek minik bir rehber oluşturduk, böylelikle siz de bilgisayarınızda dinlediğiniz müziklerden iPhone’unuz için kendinize farklı zil sesleri yapabilirsiniz.

  1. İstediğiniz bölümü bulun

Önce şarkıyı iTunes’da çalın ve zil sesi olmasını istediğiniz bölümün başının ve sonunun saniyelerini kaydedin. Zil sesleri için maksimum zaman süresi 40 saniyedir, hatta iPhone bunun 20 saniyesi kadarını çalacak, daha sonra sesli mesaja yönlendirecektir.

  • Başını ve sonunu belirleyin

iTunes’da şarkının üzerine gelip sağ tıklayın, “Bilgi Ver”ı seçin ve bilgi penceresinde seçenekler bölümüne basın. Şarkının şimdiki “bitiş zamanı”nı not alın – bir sonraki aşamada ihtiyacınız olacak.

Şimdi ilk aşamadan başlangıç ve bitiş zamanlarını girin ve o segmenti kaydedebilmek için OK’e basın.

  • Bir kopyasını kaydedin

Kütüphanenizde şarkının üstüne yeniden sağ tıklayın ve AAC Sürümünü Yarat’ı seçin, böylelikle şarkının yeni başlangıç ve bitiş zamanlarıyla bir kopya kaydetmiş olacaksınız. Adım 1’de seçtiğiniz şarkının üzerinde sağa tıklayın ve ardından Bilgi al menüsündeki Seçenekleri seklmesini kullanarak, onları orijinal zamanlarına döndürmek için başlama ve durma zamanlarının işaretini kaldırın, ardından Tamam’ı tıklayın.

AAC Oluştur seçeneği çıkmıyor mu? iTunes’un en üst sol köşesindeki menüye tıklayın ve Tercihler’i seçin… Ardından Ayarları İçe Aktar’a tıklayın… sonra ‘Bir CD yerleştirdiğinizde’ye tıklayın ve Kullanımı İçe Aktar: AAC Encoder’ı seçin.

  • Yeni AAC kopyanızın üstüne gelip sağ tıklayın ve Sil’e basın. Şarkıyı sil’i seçin. Bu dosyayı silmek mi iTunes Media dosyasında saklamak mı istiyorsunuz diye sorduğunda dosyayı sakla’yı seçin. Kütüphanenizden silinecek ama çöpe gitmeyecektir.  Şarkı dosyasını kütüphanede bırakırsanız, ‘şarkının’ bağlantılı olduğu dosya, adını zaten değiştirmiş olduğunuz için oynatılmayacaktır.
  • Zil sesi haline getirin

iTunes’ta dosyaya sağ tıklayın ve “Bulucu’da Ara” yı seçin. Dosyanızın adını tıklayın ve uzantısını .m4a veya .m4r’den değiştirin. Sonra üzerine iki kez basarak iTunes’a bu kez zil sesi olarak yeniden ekleyin. Artık tek yapmanız gereken onu telefonunuzla senkronize etmek.

  • iPhone’unuzu bilgisayarınıza takın. Son olarak .m4r ton dosyasını alın ve iTunes’daki iPhone’unuza bırakın. Sağ üstte çıkacak telefon adının üstüne tıklayın ve Zil Sesleri bölümüne gelin. Zil seslerini senkronize et’e basın ve Uygula’yı seçin. Yeni zil sesiniz telefonunuza yüklenmiş olacak.
  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!