ROLLIC VE GAME FACTORY İŞBİRLİĞİ İLE OYUN SEKTÖRÜNDE YERİNİ AL

Sıradaki içerik:

ROLLIC VE GAME FACTORY İŞBİRLİĞİ İLE OYUN SEKTÖRÜNDE YERİNİ AL

e
sv

iPhone veya iPad’inizde Group FaceTime nasıl kullanılır.

21 Mayıs 2020 10:00
Grubumuzu Oluşturalım…

Bugünlerde sesli ve görüntülü chat yapmak her zamankinden daha büyük ihtiyaç haline geldi. FaceTime da pek çok iPhone ve iPad kullanıcısı için tercih edilen platform durumunda.

İyi haber şu ki, 32 kişiye kadar katılımcının sesli ve görüntülü chat’e katılabiliyor olması çok başarılı olmuş bu platformda, ancak bu zamana kadar FaceTime’da sadece birebir görüşmeler yaptıysanız, daha çok kişi katılacağında ne yapacağınızı bilemiyor olabilirsiniz.

Grup konuşmaları nasıl başlatılıyor, varolan bir grup chat’ine nasıl dahil olunuyor ve bir kere içine girdikten sonra yapabilecekleriniz neler, hepsini bu yazıda derledik.

Bu yazıda telefonunuzda zaten FaceTime’ın kurulu olduğunu varsayıyoruz. Platforma tamamen yabancıysanız önce FaceTime’ı telefonunuza nasıl kuracağınıza dair bir destek aldıktan sonra yazımızı okumanızı ve rahatlıkla uygulamanızı tavsiye ederiz.

FaceTime uygulaması ile Grup FaceTime araması nasıl yapılır

Çoğunlukla FaceTime uygulamasının kendisinden bir grup görüşmesi başlatmak isteyeceğiniz düşünüyoruz ve bunu yapmak çok basit. Tek bir kişiyle FaceTime görüşmesi başlatmaya çok benziyor.

FaceTime ana ekrandaki + butonuna basın, bir isim, numara ya da e-posta adresi yazın, ya da ikinci + butonuna basarak telefon rehberinizden bu görüşmede olmasını istediğiniz kişileri seçin.

Görüşeceğiniz herkesi tek tek ekleyin ve sonunda sesli görüşme için Audio, görüntülü görüşme için Video’ya basın.

Messages Uygulamasından Grup FaceTime araması nasıl yapılır

Messages uygulamasından da bir grup FaceTime araması başlatabilirsiniz ve Messages’de zaten daha önceden grup chat’iniz varsa, konuşmanın başındaki “contacts”bölümünden kişileri seçerek FaceTime’a basıp görüşmeyi başlatabilirsiniz.

Messages bölümünde önceden grup chat düzeni oluşturmadıysanız, önce yeni mesaj ikonuna basıp grup konuşması başlatmalı, konuşmada olmasını istediğiniz kişileri seçmeli ve onlara bir mesaj göndermelisiniz.

Bir Grup FaceTime görüşmesine nasıl katılınır

Başkasının başlatmış olduğu bir grup facetime görüşmesine siz de mi katılacaksınız? Bu da gayet basit. Bir görüşmeye davet edildiğinizde size bununla ilgili bir bildirim gelecek, bu bildirime ister kilitli ekrandan, ister bildirim merkezinden basabilir ve sonra da kamera ikonuna basarak direkt olarak katılabilirsiniz.

Bunun gibi, Messages uygulamasından davet edilirseniz de, davet mesajındaki katıl butonuna basmanız yeterli olacak.

Bir sorun olursa, FaceTime uygulamasını açın, aktif aramayı seçin ve kamera ikonuna basarak katılın.

Bir Grup FaceTime Görüşmesinde neler yapabilirsiniz

FaceTime görüşmelerinde sohbet etmenin yanısıra farklı şeyler de yapmak mümkün. Örneğin gruba, görüşme başladıktan sonra da kişi davet edebilirsiniz + butonuna basarak.

Çeşitli effektlerle video görüşmelerinizi hareketlendirmeniz de mümkün. Görüşme esnasında yıldız ikonuna basın, daha sonra Animoji ve Memoji’yi kullanabilmek için maymun ikonuna basın, diğer ikonlara da basarak filtrelere, şekillere, çıkartmalara ve çok daha fazlasına ulaşmanız mümkün. İyi sohbetler ve iyi eğlenceler.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!