iPhone 11 çıkış tarihi

Sıradaki içerik:

iPhone 11 çıkış tarihi

e
sv

iPhone batarya ömrü nasıl arttırılır

05 Şubat 2019 00:22

iPhone11

iPhone batarya ömrü nasıl arttırılır

iPhone’unuz sizin için çok fazla şey yapabilir, ve kolaylıkla vazgeçilmez olacaktır.  Ama sürekli e-postalarınızı kontrol etmek, FaceTime aramaları yapmak ve video akışları izlemek kaçınılmaz olarak iPhone bataryanızı tüketecektir.

Bu durum iPhone’unuzu tekrar şarj etmek için fişe takabileceğiniz bir yerdeyseniz problem olmayacaktır ama prizden uzakta olduğunuz zaman iPhone ekranınızda düşük pil uyarısını çok sık görmeye başlayacaksınız.  Ama bu demek değil ki yapabileceğiniz hiçbir şey yok!

iOS 9’un iPhone bataryası gücünün %20’sine geldiği zaman sizi bunun hakkında uyaran yeni bir düşük pil modu var. Eğer aktifleştirilirse, kalan son parça gücü idareli kullanmak için Postaları almayı, arka plan uygulamalarını yenilemeyi, otomatik indirmeleri ve görsel efektleri durduracaktır.

Buna ek olarak da 3G/4G veri dolaşımı, Bluetooth ve Konum Hizmetleri gibi güç düşkünü özellikleri kapatmalı ve ses ve görüntü yayını hizmetlerini durdurmalısınız.

Facebook ve Twitter gibi düzenli aralıklarla yeni içerik için çevrim içi olan diğer arka plan hizmetleri de ayrıca kapatılabilir.

Son olarak da ekran parlaklığını düşürebildiğiniz en kısık seviyeye kadar düşürün ve ekranı birkaç dakika telefonu kullanmadığınız zaman kararması için ayarlayın – bunun yaratabileceği farka çok şaşıracaksınız.

1. Düşük Pil Modu

iPhone batarya seviyeniz %20’ye düştüğü zaman iOS 9 Düşük Pil Moduna girmeniz için istemde bulunacaktır. Eğer kabul ederseniz, Posta almayı kesecek, otomatik indirmeleri durduracak ve bataryayı sömüren görsel efektleri azaltacaktır.

Ve bu ya bir elektrik prizine doğru yönelmeniz ya da pil düşkünü özellikleri kapatmaya başlamanız için yararlı bir hatırlatma aracıdır.

2. Veri dolaşımını durdurun

Bluetooth büyük bir pil sömürücüdür, o yüzden gerçekten de bir Bluetooth kulaklığı ya da başka bir cihaz kullanmıyorsanız Denetim Merkezini açmak için ekranın altından yukarı doğru kaydırın ve Bluetoothu kapatın.

Eğer Bluetoothu kullanıyorsanız bile AirDrop özelliğini kapatın – erişilebilir olduğunuzu dünyaya yayınlamak çok pil harcar, o yüzden ihtiyacınız olana kadar kapalı tutun.

3. Ekran parlaklığını düşürün

Ekran arka ışığı bataryayı sömüren ana etkenlerden biridir. O yüzden Ayarlar > Ekran & Parlaklığa basın ve Otomatik – Parlaklığı açın; ekran kendini anında etraftaki ışığa göre ayarlayacaktır.

Eğer piliniz gerçekten de düşükse, Denetim Merkezini açın ve parlaklık kaydırma butonunu bir şeyleri okuyabileceğiniz en düşük seviyeye kadar sürükleyin.

4. 3G/4G’yi kapatın

Çevrimiçi olmak için 3G ya da 4G yerine erişilebilir olduğu yerlerde Wi-Fi kullanmak çok daha pil dostudur ( fiyat dostu olduğundan bahsetmiyoruz bile). Mobil Veriyi kapatmak için Ayarlar > Hücresel’e gidin ve Hücresel Veri butonunu kapalıya getirin.

E-posta ve internet tarayıcı şimdi sadece daha çok pil dostu olan Wi-Fi ile gerçekleşecektir.

5. 3G senkronizasyonunu durdurun

İnternette dolaşmak için hücresel veriyi kullanmak istiyorsanız bile, Ayarlar > Videolara gidip iTunes Satın Almaları Göster’e izin verilmediğinden emin olmak iyi bir fikirdir.

Eğer izin verilmiş ise iPhone’unuz pilinizi sömürecek şekilde cihazınızda hali hazırda depolanmış olanlarla birlikte iTunes hesabınızdan video akışlarını oynatacaktır.

6. Konum Servisleri

iPhone’unuz GPS ve Bluetooth da dahil pil düşkünü yöntemleri kullanarak konumunu tam olarak saptayabilir. Pil tasarrufunda bulunmak için bunu Ayarlar > Gizlilik > Konum Servisleri üzerinden engelleyin.  (Hava Durumu ve Haritalar gibi konum bazlı uygulamaların problemler yaşayabileceğini unutmayın.) Telefonumu bul uygulaması kayıp bir telefonun yerini bulmanız gerekirse bu seçeneği geçersiz kılacaktır.

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
error: Content is protected !!