Apple Watch 9’un Gelişmiş Sensörlere Ve Yeni Bir U2 Çipe Sahip Olacağı Söyleniyor

Sıradaki içerik:

Apple Watch 9’un Gelişmiş Sensörlere Ve Yeni Bir U2 Çipe Sahip Olacağı Söyleniyor

e
sv

iPhone 15 Pro’nun iPhone 14 Pro’dan Daha Kalın Ve Daha Hafif Olacağı Söyleniyor

10 Eylül 2023 22:58

iPhone 15 söylentileri için pencere sadece birkaç gün daha açık – bu cihazlar neredeyse kesin olarak Salı günü tanıtılacak – ancak sızdırılan bilgiler gelmeye devam ediyor. Önümüze gelen en son tahmin iPhone 15’in ağırlıkları ve boyutlarıyla ilgili.

MacRumors kaynaklarına göre iPhone 15 Pro, kendisinden önce gelen iPhone 14 Pro’dan hem daha kalın hem de daha hafif olacak. Ağırlıktaki bu azalma, daha önce bildirilen paslanmaz çelik kasadan titanyum kasaya geçişten kaynaklanıyor ve bu telefonların daha hafif olacağına dair daha önceki söylentilerle örtüşüyor.

MacRumors’a göre iPhone 15 Pro 146.6mm x 70.6mm x 8.25mm boyutlarında ve 188 gram ağırlığında olacak. Bu, şu anda Apple’dan satın alabileceğiniz iPhone 14 Pro için 147,5 mm x 71,5 mm x 7,85 mm ve 206 gram ile karşılaştırılıyor.
Görünüşe göre iPhone 15 Pro Max için de benzer bir durum söz konusu. Kalınlığın 7,85 mm’den 8,25 mm’ye yükseldiği söylenirken, titanyuma geçiş sayesinde telefonun ağırlığı 240 gramdan 221 grama düşüyor.

MacRumors, iPhone 15 ve iPhone 15 Plus söz konusu olduğunda, boyutların ve ağırlıkların önceki modellere çok benzer olması gerektiğini, sadece küçük farklılıklar olduğunu söylüyor. Burada, telefon kasası için yine alüminyum kullanılıyor.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta: rapor, bu tahminlerin üretim öncesi bilgilere dayandığını ve Apple’ın daha sonra tasarımın son halini almadan önce birkaç yönünü değiştirmiş olabileceğini belirtiyor.

Hatta kullanılan titanyumdan da özellikle bahsediliyor: “mükemmel pas direnci” ile bilinen Grade 5 Titanyum ya da Ti-6Al-4V olduğu söyleniyor. Bu Pro modelleri Apple’ın şimdiye kadar çıkardığı en sağlam ve en uzun ömürlü iPhone’lar olabilir.

Her şey Apple’ın takvimde özel bir etkinlik planladığı Salı günü açıklanacak.

 

Daha fazla haber için;

Roblox, yüz hareket takibi ile avatar tabanlı sesli aramalar başlatıyor

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!