BitLocker kullanıcıları için kötü haber

Sıradaki içerik:

BitLocker kullanıcıları için kötü haber

e
sv

iOS 17.4, FaceTime tepkilerini kapatmak için size daha fazla seçenek sunabilir

10 Şubat 2024 22:41

Apple’ın iOS 17’de tanıttığı FaceTime video tepkileri oldukça güzel ancak her aramada patlamalarını istemezsiniz. Şimdi Apple bu özelliği daha az öne çıkaracak gibi görünüyor.

MacRumors’a göre, iOS 17.4 ve iPadOS 17.4’ün kullanıma sunulmasıyla birlikte, üçüncü taraf görüntülü arama uygulamaları tepkileri varsayılan olarak kapatabilecek. Başka bir deyişle, patronunuzla ciddi bir görüşme yaparken aniden ekranı dolduran balonlarla karşılaşmayacaksınız.

Bu “varsayılan olarak” kısmı çok önemli ve şu anda FaceTime’ı ya da başka bir video uygulamasını ilk kez çalıştırdığınızda bu tepkiler etkinleştiriliyor. Bunları kapatabilirsiniz (ve o uygulama için kapalı kalırlar), ancak bunu yapmayı hatırlamanız gerekir.

Bu hamle aynı zamanda üçüncü taraf geliştiricilerin sistem düzeyinde uygulanan etkiler üzerinde daha fazla kontrol sahibi olması anlamına geliyor. The Verge’ün haberine göre, bir tele-sağlık sağlayıcısı, kullanıcıları bu tepkiler üzerinde hiçbir kontrolü olmadığı konusunda bilgilendirme adımını attı bile.

Çok yakında

Bu ekstra esneklik, API ya da Uygulama Programlama Arayüzü adı verilen ve uygulamaların işletim sistemleriyle etkileşime girmesini sağlayan bir yöntemle mümkün kılınıyor. Bu, iOS veya iPadOS ayarlarının artık diğer tüm video uygulamalarının ayarlarını belirlemeyeceği anlamına geliyor.

Değişiklikler iOS 17.4 ve iPadOS 17.4’ün en son beta sürümlerinde görüldü, ancak yazılımın son sürümü yayınlandığında orada kalacaklarının garantisi yok. Aynı güncellemenin macOS’a uygulanıp uygulanmayacağı henüz belli değil.

iOS 17.3 22 Ocak’ta yayınlanmıştı, bu nedenle halefini görmek için çok fazla beklememiz gerekmiyor. Beta sürümüne göre hazır olan iOS 17.4 özellikleri arasında oyun akışı uygulamaları ve podcast’leriniz için otomatik transkriptler var.

Apple, yeni sürümün daha fazla insanı iOS 17’yi yüklemeye teşvik etmesini umuyor olacak. Kullanıcılar güncellemeyi uygulamamak için hataları ve yeni özelliklerin eksikliğini gerekçe göstererek iOS 16’ya kıyasla daha yavaş bir katılım gösterdiler.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!