Google Pixel 8a: Tasarım ve Renk Seçenekleri Sızdırıldı

Sıradaki içerik:

Google Pixel 8a: Tasarım ve Renk Seçenekleri Sızdırıldı

e
sv

Intel yeni Arc GPU’larını tanıttı

14 Nisan 2024 23:09

Arc Alchemist GPU’larının piyasaya sürülmesinden iki yıl sonra Intel altı yeni Arc ürününü piyasaya sürüyor, ancak bunlar edge/embedded sistemler için tasarlandı.

Gecikmeyi ve bant genişliği kullanımını azaltmak için kaynağa yakın verileri işleyen bu uç sistemler, IoT, otonom araçlar ve yapay zeka uygulamaları gibi alanlarda giderek daha önemli hale geliyor.

Intel’in dediği gibi, “Uçta yapay zeka, her gün geliştirilen yeni kullanım durumları ve iş yükleri ile patlama yaşıyor. Bu yapay zeka iş yükleri genellikle en yüksek performans için yüksek derecede paralel işleme ve bellek bant genişliği, özel donanım, hesaplama verimliliği için optimize edilmiş mimari ve gerçek zamanlı işleme için daha hızlı sonuçlarla daha düşük gecikme süresi gerektirir. Ayrık bir GPU, yüksek performans ve karmaşık model desteği gerektiren uç yapay zeka kullanım durumları için ideal çözüm olabilir.”

 

Altı SKU

Yeni Arc on edge GPU’lar Intel’in son derece ölçeklenebilir Intel Xe-core mimarisi üzerine inşa edilmiştir ve yapay zeka hızlandırma, görsel hesaplama ve medya işlemeyi desteklemektedir. Geliştiriciler OpenVINO araç setini kullanarak yapay zeka modellerini Intel donanımına dağıtabilirler.

Arc on edge teklifleri, daha düşük gecikme süresi, gelişmiş bant genişliği verimliliği ve daha iyi gizlilik ve güvenlik dahil olmak üzere bir dizi avantaja sahiptir.

Yüksek performans için ve ağır yapay zeka iş yüklerini ve yüz tanıma ve üretken konuşma gibi kapsamlı kullanım durumlarını idare etmek için 7XXE var. Sürükleyici görsel deneyimler ve gelişmiş yapay zeka çıkarım yetenekleri için 5XXE ve düşük güç ve küçük form faktörü gereksinimleri için Intel 3XXE’ye sahiptir.

Altı SKU mevcuttur: 6 Xe çekirdekli A310E ve A3503, 8 çekirdekli A370E ve A380E ve 28 çekirdekli A580E ve A750E. A310E, A3503 ve A370E, 112GB/s bellek bant genişliğine sahip 4GB GDDDR6 belleğe sahiptir. A380E’de 186GB/s bant genişliğine sahip 6GB bulunurken, A580E ve A750E’nin bellek ve bellek bant genişliği şimdilik bilinmiyor. Intel sadece “planlama aşamasında” olduğunu söylüyor. Ayrıca bu ikisi için de bir lansman tarihi yok, sadece TBD. Diğer dört SKU bu ay satışa sunulacak.

 

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!