Blender sunucuları büyük bir DDoS saldırısıyla devre dışı bırakıldı

Sıradaki içerik:

Blender sunucuları büyük bir DDoS saldırısıyla devre dışı bırakıldı

e
sv

Instagram artık herkesin herkese açık Reels’leri indirmesine izin veriyor

24 Kasım 2023 03:50

Instagram başkanı Adam Mosseri Çarşamba günü yaptığı açıklamada, uygulamanın artık dünya genelindeki tüm kullanıcıların herkese açık Reels’leri cihazlarına indirmelerine izin verdiğini söyledi. Bu uygulamadan önce, Reelleri yalnızca daha sonra görüntülemek için Instagram uygulamasına kaydedebiliyordunuz.

Mosseri Instagram’daki yayın kanalında, indirilen Makaraların TikTok’ta gördüğünüz gibi bir hesap adıyla birlikte bir Instagram filigranına sahip olacağını söyledi.

Kullanıcılar paylaş düğmesine dokunabilir ve bir makarayı kaydetmek için indirme seçeneğini belirleyebilir. Hesaplar, Makaraları için indirme özelliğini kapatma olanağına sahip olacak. İndirme seçeneğini Ayarlar > Gizlilik > Reel ve Remix üzerinden kapatabilir ve “İnsanların Reellerinizi indirmesine izin ver” geçişine dokunabilirsiniz.

Özellikle, lisanslı bir ses klibi kullanan bir Reel indiriyorsanız, indirilen videoda herhangi bir ses olmayacaktır. İndirilen klipte yalnızca orijinal ses parçalarına sahip Reellerin sesi olacaktır.

Şirket, Haziran ayında ABD merkezli kullanıcılar için Reellerin indirilmesine izin vermeye başladı ve şimdi bu özelliği tüm dünyadaki kullanıcılara sunuyor.

2021’de Instagram, TikTok filigranı (veya başka herhangi bir filigran) içeren klipleri önermeyi bıraktı. Ağustos 2022’de YouTube, platformlar arası paylaşımı caydırmak için şirketin kısa video ürünü olan indirilen Shorts’a logo tabanlı bir filigran yerleştirmeye başladı.

 

Daha fazla bülten için;

“Durdurulamaz”: AMD’nin şimdiye kadarki en hızlı işlemcisinin ilk incelemeleri korkutucu hızda

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!