Huawei MateBook X tanıtıldı

Şirketin yeni taşınabilir bilgisayarı, serinin kendine özgü tasarımı ile piyasaya çıktı.

Sadece 1 Kg ağırlığında olan cihaz ultra-kompakt bir dizayna sahip. İnceliği ise sadece 13,6 mm. Yani bu bilgisayarı aynı bir dergi gibi çantanızda kolay taşıyabileceğiniz anlamına geliyor. Cihaz aynı zamanda 13 inçlik bir gövdeye sahip.

MateBook X mangezum ve aliminyumdan üretilen yekpare bir gövdeye sahip. Dayanıklılık ön plana alınan bir tasarıma sahip cihaz aynı zamanda serinin şık çizgilerini de yakalamı

Yeni MateBook X ‘de %90’lık bir gövde ekran oranı sunan çerçevesiz bir tasarım var. Sonsuz FullView Ekrana sahip ilk dizüstü bilgisayar olduğunu da belirtmekte fayda var. Ayrıca ekran inanılmaz bir görsel deneyim sunmak için yüzde 100 sRGB renk gamını ve 3K çözünürlüğü (3000×2000) destekliyor. 

10. Nesil Intel Core işlemci ve 16 GB’a kadar RAM içeren HUAWEI MateBook X, üretkenlik ve multimedya kullanım durumlarında sorunsuz bir deneyim için gerekli performansı sunuyor. Wi-Fi 6 desteği, Wi-Fi 5’in üç katına varan hızlarla, kalabalık yerlerde bile internet bağlantısının hızlı ve sabit kalmasını sağlıyor.

Taşınabilir 65W bir adaptörle gelen bilgisayar ayrıca Usb Type-C cihazları da destekliyor.