Spotify, Bir Sonraki Stream On Etkinliğine 8 Mart’ta Ev Sahipliği Yapacak

Sıradaki içerik:

Spotify, Bir Sonraki Stream On Etkinliğine 8 Mart’ta Ev Sahipliği Yapacak

e
sv

HBO Max, Reklamsız Planının Fiyatını İlk Kez Artırıyor

14 Ocak 2023 15:00

Aboneler ayda fazladan bir miktar ödeyecek.

Warner Bros Discovery, ilk kez bir HBO Max aboneliğinin fiyatını artırıyor. Bugünden itibaren, reklamsız plandaki yeni kullanıcılar ayda 16 ABD doları ödeyecek. Şu anda ayda 15 ABD doları ödeyen mevcut aboneler, bir sonraki faturalandırma döngülerinden başlayarak, ancak 11 Şubat’tan önce olmamak kaydıyla fazladan bir dolar biriktirmek zorunda kalacaklar.

WBD, Variety’ye yaptığı açıklamada, “Bir dolarlık bu fiyat artışı, kültürü daha da tanımlayan programlama sağlamaya ve tüm kullanıcılar için müşteri deneyimimizi geliştirmeye yatırım yapmaya devam etmemizi sağlayacak” dedi. Reklam destekli planın fiyatının yükselip yükselmediği belli değil. Bu şu anda ayda 10 ABD doları tutuyor.

HBO Max, Mayıs 2020’de çıkış yaptı, bu nedenle neredeyse üç yıl fiyat artışı olmadan geçti. WBD, bu baharda HBO Max ve Discovery+’ı birleştirmeyi planlıyor, bu nedenle, şirketin birleşik hizmetin ne kadara mal olacağını ve hatta adını bile belirtmediği göz önüne alındığında, fiyat artışının zamanlaması merak uyandırıyor. Geçen ay yayınlanan bir rapor, birleşik akış hizmetinin basitçe “Maks” olarak adlandırılabileceğini öne sürdü.

WarnerMedia ve Discovery geçen yıl WBD’yi oluşturmak için birleştiğinden beri, şirket HBO Max’te maliyetleri düşürüyor. Bazı projeleri iptal etti, sahip olduğu başlıkları platformdan kaldırdı ve yayınlanmamış özel filmleri vergi indirimi lehine konserve etti. Son aylarda platforma daha yeni şovlar, filmler ve diğer içerikler eklenmesine rağmen, WBD’nin daha fazla ücret aldığına dair bir dava var.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!