Bir Oyun Monitöründe Hangi Özelliklere Bakılmalı?

Sıradaki içerik:

Bir Oyun Monitöründe Hangi Özelliklere Bakılmalı?

e
sv

DJI Mavic Air 2 ipuçları ve püf noktaları; 2

09 Temmuz 2020 13:52

DJI Mavic Air 2 bizim en iyi dron olarak PCkoloji ekibimizin listesinde en üstünde yer alıyor

Ancak uçurması nispeten kolay bir drone olsa da, Active Track 3.0 gibi özellikler sayesinde tamamen ustalaşmak biraz daha zor. Bu yüzden Mavic Air 2 oyuncağınızı ve hava fotoğrafçılığınızı bir üst seviyeye taşımanıza yardımcı olacak bu liste ipuçlarını ve püf noktalarını bir araya getirmeye devam ediyoruz.

Sınırları belirleyerek güvende kalın

Birçok ülkede, uçabileceğiniz drone pilotundan maksimum yasal yükseklik Avrupada mesafe 120m ve 500m / yüksekliktir. Buradaki en önemli nokta, maksimum yükseklik mesafe ile drone’nuzu her zaman çıplak bir görüş çizgisinde tutmanız gerektiğidir, bu da görüşünüzü genişletmek için dürbün veya benzeri kullanamayacağınız anlamına gelir.

  • Drone’nuzu gündüz vakti uçurabilirsiniz.
  • 2 km görüş alanına sahip hava koşullarında uçurmalısınız.
  • İnsan ve yapılardan en az 50 metre mesafe ile uçuş gerçekleştirilebilirsiniz.
  • Yatayda 500 metreyi geçmeyecek şekilde pilotun görüş alanında olmalıdır.
  • Yerden 120 metreden fazla yükselme yasaktır.

 Bu miktarları asla aşmamanızı sağlamak için, DJI Fly uygulamasındaki yüksekliği ve mesafeyi sınırlayabilirsiniz. Bunu yapmak için, uygulamanın sağ üst köşesindeki üç noktayı tıklayın, ‘Güvenlik’i tıklayın ve istenen miktarları ayarlamak için kaydırıcıyı kullanın. 

Güvenlik içindeki bir başka yararlı ayar da Eve Dönüş irtifasıdır. Varsayılan olarak, bu 30m olarak ayarlanmıştır, bu durum fazlasıyla yeterlidir. Ancak, çeşitli konumlarda daha güvenli olacak bir yükseklik ayarlamak isterseniz, yüksekliği 40m veya 50m’ye yükseltebilirsiniz. 

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!