OpenAI, yapay zeka tarafından üretilen görüntü algılayıcısını ne zaman yayınlayacağını tartışıyor

Sıradaki içerik:

OpenAI, yapay zeka tarafından üretilen görüntü algılayıcısını ne zaman yayınlayacağını tartışıyor

e
sv

Discord, dokuz ay önce satın aldığı anonim şikayet uygulaması Gas’ı kapatıyor

19 Ekim 2023 23:43

Discord, Ocak ayında açıklanmayan bir meblağ karşılığında satın aldığı anonim şikayet tabanlı sosyal medya uygulaması Gas’ı kapatıyor. Şirket Perşembe günü yaptığı açıklamada, uygulamanın 7 Kasım’da resmen kapatılacağını doğruladı. Kapatma haberi ilk olarak The Information tarafından bildirildi.

Bir Discord sözcüsü e-posta yoluyla yaptığı açıklamada, “Gas uygulamasının 7 Kasım’da kapatılacağını doğrulayabiliriz” dedi. “Gas’ı, yeni ve çekirdek kitlelerde büyüme çabalarımızı desteklemek ve Discord’u arkadaşlarla çevrimiçi konuşmak, takılmak ve eğlenmek için en iyi yer haline getirmek amacıyla satın aldık. Ekip, kullanıcıların Discord’da arkadaşlarıyla bağlantı kurmasını kolaylaştırma çalışmalarımızda hayati bir rol oynamaya devam edecek.”

The Information tarafından görülen bir şirket içi nota göre, Discord CEO’su Jason Citron çalışanlara şirketin Gas’ı satın almasının ana nedeninin mühendislik yeteneklerini elde etmek olduğunu söylediği için kapanış sürpriz olmadı. Citron notta, şirketin Gas’ı büyüme yavaşlayana kadar çalışır durumda tutmayı planladığını söyledi.

Ağustos 2022’de piyasaya sürülen Gas, olumlu bir sosyal medya ağı sunma hedefi nedeniyle gençler arasında popüler hale geldi. Uygulama iki ay içinde günlük 1 milyon aktif kullanıcıya ulaştı. Gas, popülerliğinin zirvesinde olduğu Ekim ve Kasım 2022’de Apple App Store sıralamasında TikTok ve diğer popüler sosyal uygulamaları tahtından indirdi.

Mobil analiz firması data.ai’ye göre, lansmanından bu yana Gas’ın tüm zamanlardaki küresel indirme sayısı 7 milyona ulaştı. Gas en yüksek indirme sayısını, uygulamanın 3,1 milyon kez indirildiği Kasım 2022’de gördü. Gas’ın büyümesi takip eden aylarda duraklamaya başladı. Geçtiğimiz ay uygulama yalnızca 2.900 kez indirildi. Gas, 29 Ağustos 2022’den bu yana ABD’de en çok indirilen iOS sosyal medya uygulamaları sıralamasında 16. sırada yer alıyor. Uygulamanın yalnızca iOS’ta ve Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da kullanılabildiğini belirtmek gerekir.

Uygulama lise öğrencilerine yönelikti ve kullanıcıların sınıf arkadaşları hakkındaki anketleri yanıtlamalarını sağlıyordu. Anketlerdeki sorular kullanıcıların özgüvenini zedelemek yerine artırmak üzere tasarlanmıştı. Seçilen genç daha sonra iltifatlarını içeren anonim bir mesaj alıyordu. Gas, geleneksel sosyal medyanın aksine kullanıcılar üzerinde olumlu bir etki yaratacak şekilde tasarlandığı için büyük olasılıkla başarılı oldu.

Gas, insanların başkaları hakkındaki güzel soruları anonim olarak yanıtladıkları, lise öğrencilerine yönelik bir başka anonim sosyal uygulama olan TBH’nin de kurucusu olan Nikita Bier tarafından kuruldu. Bier, TBH’yi 2017 yılında Facebook’a sattı. Facebook, düşük kullanımı gerekçe göstererek 2018 yılında uygulamayı kapattı.

Görünüşe göre Bier başka bir uygulama başlatmaya hazırlanıyor olabilir. Geçen hafta Bier bir tweet attı: “Gelecek hafta App Store’un yeni bir kralı olacak.” Uygulamanın ne olabileceği bilinmiyor, ancak Bier’in son iki girişimi göz önüne alındığında, bu başka bir anonim sosyal uygulama olabilir.

 

Daha fazla bülten için;  

‘Paycell Alışveriş Limiti’ Trendyol’da

 

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!