X, ‘daha iyi estetik’ için haber bağlantılarındaki başlıkları gizlemeyi planlıyor

Sıradaki içerik:

X, ‘daha iyi estetik’ için haber bağlantılarındaki başlıkları gizlemeyi planlıyor

e
sv

Bu Samsung uygulaması iPhone’unuzu Galaxy Z Fold5’e dönüştürüyor

22 Ağustos 2023 13:36

Bilmeyenler için, Try Galaxy, “Android olmayan kullanıcılara” S23 serisi de dahil olmak üzere Galaxy akıllı telefonlarını test etme imkanı sunarak insanları bu telefonlara geçmeye teşvik ediyor. Şimdi Samsung, aynı deneyimi taklit ederek Galaxy Z Flip5 ve Z Fold5’i yeni bir müşteri tabanına tanıtmaya çalışıyor – ya da bunu deniyor. Bu biraz zor.

Resmi duyuruya göre, iOS kullanıcılarının Z Fold5’in açılmış ekranını taklit etmek için ikinci bir iPhone alıp kendi iPhone’larına bağlamaları gerekecek. Bunu yapmak, insanların “sürükleyici tam ekranda” içeriğin nasıl göründüğünü görebilecekleri “video tanıtımlarını” etkinleştirecek. Ardından uygulama, iPhone sahiplerinin ekranlar arasında öğeleri taşımanın nasıl bir şey olduğunu deneyimlemelerine olanak tanıyan “gelişmiş sürükle ve bırak özelliklerini” etkinleştirecek.

FlexCam demo

Z Flip5’in daha küçük olan dış ekranını iPhone’da taklit etmenin gerçek bir yolu yok, bu nedenle bu özellikten mahrum kalacaksınız. Onun yerine, Samsung’un her iki katlanabilir cihazında da bulunan bir kamera özelliği olan FlexCam modunu deneyebileceksiniz. Ancak, bu özel önizleme ile ilgili küçük bir sorun var: tam olarak nasıl çalışacağını bilmiyoruz.

FlexCam esasen eller serbest fotoğraf çekmeye yarayan bir zamanlayıcı araçtır. Temel fark, ilginç açılar için telefonu destekleyebilmenizdir. Bu, Z Flip5 gibi bir cihazda sadece ikiye katlayarak kolayca yapılabilir, ancak bunu iPhone ile yapamazsınız. Samsung’un açıklamasına bakılırsa, bu sadece FlexCam ile mümkün olan tüm farklı açıları gösteren bir ekran demosu olabilir.

Samsung’un uygulaması, katlanabilir cihazlara özel yazılım araçlarının yanı sıra daha genel özelliklere de erişim sunuyor. Örneğin, arkadaşlarınıza ve ailenize dosya göndermek için Hızlı Paylaşım ve “Galaxy Watch ile eşleştirildiğinde Samsung Health’in vücut kompozisyonu tarihini” önizleme seçeneği vardır.

Uygunluk

Demoya erişmek için Try Galaxy web sitesine gidin ve ardından ekrandaki QR kodunu tarayın. Taramanın ardından uygulama Safari tarayıcısını başlatacaktır. Gereksinimler çok zorlayıcı değildir. Öncelikle iOS’un en son sürümünü çalıştıran bir iPhone 7’ye ihtiyacınız olacak. Buna sahip olduğunuz sürece, kullanmaya hazırsınız demektir.

Muhtemelen Apple, Samsung’un App Store’da insanları karanlık tarafa çekmesini istemediği için bir mobil uygulama mevcut değildir.

 

Daha fazla haber için;  

Razer’ın Yeni BlackWidow V4 75’i Başlangıç İçin Harika Bir Mekanik Klavye Olabilir

 

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!