İş Dünyası, Teknolojide Kadın Derneği’nin Webinar Serisinde Buluştu

Sıradaki içerik:

İş Dünyası, Teknolojide Kadın Derneği’nin Webinar Serisinde Buluştu

e
sv

Bilmeniz Gereken PlayStation 5 Özellikleri

25 Nisan 2020 13:39

*******

PS5 için ayrıntılı rapor

*******

Sony, geçtiğimiz ay şirketin teknik tasarımcısı Mark Cerny tarafından yapılan bir sunumla konsola dair bazı detayları açıklamıştı. O tarihten sonra başka bilgiler de sızmaya başladı. Peki Kasım 2020^de çıkması planlanan PlayStation 5’in şimdiye kadar bilmeniz gereken en önemli 5 özelliği nedir? Bir bakalım.

Muhteşem Hız

PS5’de yer alacak olan 825 GB’lık depolama alanına sahip olan NVMe SDD çok hızlı olacak. Mark Cerny örneği Marvel’in Spider Man’i üzerinden gösterdi. PS4’te 8 saniyede yüklenen oyun 5’te 0.8 saniyede yüklendi.

3D Gelişmiş Ses Sistemi

Ses kısmında şu zamana kadar çok geniş çalışmalar yapmış olan teknoloji devi, bu çalışmaların sonucunda TEMPEST 3D Audio Tech adında kendi teknolojilerini geliştirdiklerini duyurdu. Diğer bir adıyla üç boyutlu ses teknolojisi olarak adlandırılan bu özelliği PS4 üzerinde test edildiğinde bile muhteşem sonuçlara ulaştıklarına dikkat çeken Cerny, bu sayede oyuncuları bambaşka bir deneyim beklediğini açıkladı.

Geriye Uyumluluk

PS5’in geriye uyumluluk desteğini sunacağını belirten firma, böylece eski nesil konsollarındaki (PS4 ve PS4 Pro) oyunların da PS5 üzerinde oynatılacağını müjdeledi.

4K UHD Blu-ray Sürücü

PlayStation 5’te, Blu-ray oynatıcı dahil olacak. Yeni konsolun tamamen dijital içerikleri destekleyeceğine ilişkin sızıntılar vardı, böylelikle çürütülmüş oldu. Yani Blu-ray disklerinizi PlayStation 5’te oynatabileceksiniz. Yaşasın.

Anında Multiplayer Oyuna Giriş

PlayStation 5’te bir oyunun multiplayer özelliklerinden faydalanabilmeniz için tüm oyunu indirmenize gerek olmayacağı söyleniyor. Oyunu parça parça yükleyebilecek,  bir oyunu satın aldığınızda direkt olarak kendinizi multiplayer oyunun içinde bulabileceksiniz.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!