Google’ın, Şirketlerin AI Tarafından Oluşturulan Reklam İçerik İzni

Sıradaki içerik:

Google’ın, Şirketlerin AI Tarafından Oluşturulan Reklam İçerik İzni

e
sv

Apple Watch İçin Facebook Messenger Uygulaması Ne Olacak ?

12 Mayıs 2023 11:00

Apple Watch için Facebook Messenger uygulaması 31 Mayıs’tan sonra kullanımdan kaldırılıyor. Artık Messenger sohbetlerine bileğinizden yanıt vermek yok.

Başka bir yüksek profilli Apple Watch uygulamasına elveda deyin. MacRumors’un belirttiği gibi Meta, Facebook Messenger kullanıcılarına Apple Watch sürümünün 31 Mayıs’tan sonra kullanılamayacağını söylüyor. Bu noktanın ötesinde mesaj bildirimleri almaya devam edecek olsanız da yanıt verme seçeneğiniz olmayacaktır. Bunun yerine, kullanıcılar “iPhone, masaüstü ve web” üzerindeki Messenger’a yönlendirilecek.

Meta (daha sonra Facebook), 2015 yılında Apple Watch için Messenger’ı tanıttı. Uygulama metin yanıtları sunamıyordu, ancak bileğinizden ses klipleri, çıkartmalar ve benzeri akıllı saat dostu yanıtlar gönderebiliyordunuz. Bu, iPhone’unuza ulaşmadan bir mesajı hızlı bir şekilde onaylamak için yararlı oldu.

Rol oynayabilecek birkaç faktör var. Başlamak için, sınırlı etkileşim, uygulamanın çekiciliğine zarar verdi. Bu, potansiyel izleyicisini etkilemiş olabilir. Meta ayrıca yaklaşık 10.000 çalışanı işten çıkarıyor ve maliyetleri düşürmek için çabalarını yeniden odaklıyor. Bu, daha az önemli projeleri kesmek anlamına gelir ve Apple Watch için Messenger’ın birinci öncelik olmadığını varsaymak güvenlidir.

Çok sayıda tanınmış şirket, yıllar içinde Apple Watch uygulamalarını bıraktı. Meta, bileğe takılan Instagram uygulamasını 2018’de rafa kaldırdı. Slack, Twitter, Uber ve diğerleri de giyilebilir müşterilerini rafa kaldırdı. Çoğu durumda, geliştiriciler ya talep eksikliği ya da gereklilik eksikliği nedeniyle ayrıldı. Ne olursa olsun telefonunuzu alacaksanız, yerel bir akıllı saat uygulamasının pek bir anlamı yok.

Apple bunun farkında olabilir. Söylentiler, watchOS 10’un widget’lar etrafında yeniden tasarlanabileceğini öne sürüyor. Uygulamalar ortalıkta kalabilir, ancak vurgu, küçük bir ekranda uygulamalarda gezinmek yerine hızlı göz atma bilgileri olabilir. Şu anda Apple Watch için Messenger kullanıyor olsanız bile, ileride onu kullanmak için eskisi kadar teşvik edici olmayabilir.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!