Apple Samsung’dan Katlanabilir Ekran Örneği İstedi!

Samsung, geçtiğimiz yıl içinde dört adet katlanabilir akıllı telefon piyasaya sürdü ve gelecekte bu türden daha fazla cihazı piyasaya sürmeyi planlıyor. Görünüşe göre Apple nihayet kendi katlanabilir iPhone’unu geliştirmeyi düşünüyor. Yeni bir açıklamaya göre, Apple, örnekleme için Güney Koreli teknoloji devinden katlanabilir ekran panelleri sipariş etti.

Leakster Ice Universe, Weibo’da Apple’ın Samsung Display’den büyük miktarda katlanabilir OLED ekran paneli sağlamasını istediğinden bahsetti. Apple’ın katlanabilir panelleri prototip aşamalı katlanabilir iPhone’ları test etmek için kullanacağı söyleniyor. Yine de bu, Cupertino (Apple) merkezli firmanın katlanabilir paneller için talep ettiği ilk sefer değil. ETNews, 2019’da Samsung’un ekran üretim kolunun Apple’a birkaç örnek teslim ettiğini iddia etti. Bu, Apple’ın artık katlanabilir iPhone geliştirmenin daha derin aşamalarına girebileceği anlamına geliyor.

Şu anda, katlanabilir iPhone’un olası seçenekleri ile ilgili çok fazla kafa karışıklığı var. Apple’ın Galaxy Z Flip’i mi yoksa Galaxy Z Fold 2’yi mi tercih ettiğini ancak zaman gösterebilir. Sızıntı’yı yapan Jon Prosser, katlanabilir iPhone’un prototipinin şu anda menteşe ile birbirine bağlanmış iki ayrı ekran kullandığından bahsetti. Verilen sızmış bilgilere göre yuvarlak paslanmaz çelik kenarlar ve Face ID sensörlerini barındıran dış ekranda küçük bir açık alana sahip.

Huawei, Microsoft ve Motorola bile katlanabilir akıllı telefonları piyasaya sürmüşken akıllı telefonların devi Apple artık geride kaldığını anladı. Büyük olasılıkla, katlanabilir iPhone birkaç yıl sonra gelecek gibi duruyor ama Apple arayı hızla kapatmak konusunda birçok insanla hem fikir olmuş gibi duruyor.