Xbox Test Özelliği, Enerji Tasarrufu İçin Programlanan Saatlerde Konsolunuzu Kapatıyor

Sıradaki içerik:

Xbox Test Özelliği, Enerji Tasarrufu İçin Programlanan Saatlerde Konsolunuzu Kapatıyor

e
sv

Apple İşletmelerin Listelerini Haritalar’da Özelleştirmesine İzin Veriyor

13 Ocak 2023 12:00

Bilgi ayrıca Mesajlar, Siri ve Cüzdan’da da görünür.

Apple Haritalar’ın bazı kullanıcılar için hâlâ Google Haritalar’ın yerini alması pek olası değil (yalnızca geçen yıl çok duraklı rotalara sahipti), ancak Apple özellik açığını kapatmanın başka bir yolu olduğunu düşünüyor: mağazalara gördükleriniz üzerinde daha fazla kontrol verin. Şirket, herhangi bir firmanın Haritalar, Mesajlar, Siri ve Cüzdan gibi uygulamalarda konum kartlarını özelleştirmesine olanak tanıyan ücretsiz bir Apple Business Connect aracını piyasaya sürdü. Kendi görüntülerini ekleyebilir, diğer uygulamalardaki eylemleri davet edebilir (OpenTable aracılığıyla bir restoran rezervasyonu yapmak gibi) veya en son tanıtımları sergileyebilirler.

Apple, bir konum kartı üzerinde denetim vermeden önce işletmeleri doğrulayacaktır, ancak mağazaların kaydolmak için yalnızca bir Apple Kimliği kullanması gerekir. Business Connect dünya çapında mevcuttur, ancak vitrinler ilk başta yalnızca ABD’de kullanılabilecektir. Şirket, “önümüzdeki aylarda” diğer ülkelere ulaşacaklarını söylüyor.

Genişletme, Apple’ın Haritalar’dan kar elde etmenin yollarını bulduğu söylentisiyle geliyor. iPhone yaratıcısının bu yıl en kısa sürede Arama Ağı reklamlarını Haritalar’a getirmeye hazırlandığı bildiriliyor. Bu doğruysa, özel mağaza bilgileri Apple’ın kâr hanesine yardımcı olabilir; bir işletme, daha fazla satış sağlayacağını bilirse reklamlar için ödeme yapma olasılığı daha yüksek olabilir.

Apple’ın amacı ne olursa olsun, özel kartlar yine de günlük kullanıcılar için Haritalar deneyimini geliştirmeyi vaat ediyor. Yerel işletmeler için daha doğru ve gösterişli bilgiler görmeli ve otel rezervasyonu yapmak veya market alışverişi siparişi vermek gibi günlük görevlerde daha kolay zaman geçirmelisiniz. Konumları Mesajlar’da da arkadaşlarınızla paylaştığınızda daha yararlı olabilir. Apple’ın bu cephede geciktiği tartışılabilir (işletmeler yıllardır Google Haritalar profilleri üzerinde kontrole sahipler), ancak farkı görebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!