DJI Tello ile drone keyfi çocuklar için daha eğlenceli ve güvenli

Sıradaki içerik:

DJI Tello ile drone keyfi çocuklar için daha eğlenceli ve güvenli

e
sv

Android telefonunuzda pil tasarrufu nasıl yapılır?

04 Mayıs 2020 17:11

*

Tuğla gibi telefonlar kullandığımız günler geride kaldı. Tekrar şarj etmemize gerek kalmadan haftalarca dolu şarjla kullanılabilen o telefonları hatırlayanlar var mı?

Neredeyse tek yaptığımız yes no tuşuna basmak olduğundan, şarj diye bir sorunumuz yoktu bile. Şimdi ise incecik, estetik akıllı telefonlarımız var. Şarjları bir-iki gün idare ederse dua ediyoruz. Ancak bunu artırmak için de yapabileceklerimiz var.

  1. Ne izlediğinize dikkat edin. Şarjları en çok bitiren şey hiç şüphesiz uzun süre izlediklerimiz ya da okuduklarımız. Netflix’i laptop’tan ya da televizyondan da seyredebiliriz, biraz daha az oyun indirebiliriz ve okumak istediklerimizi e-kitap olarak da okuyabiliriz, ne dersiniz?
  2. Pili neyin tükettiğini araştırın. Android telefonlarımızda pili neyin ne kadar tükettiğini görebileceğimiz bir menü var: Ayarlar -> Telefon Hakkında -> Pil Kullanımı Bu sayede tedbir alabilirsiniz.
  3. Ekran parlaklığı ne durumda? Parlaklığı mutlaka görüşünüzü iyi kılacak en düşük parlaklıkta tutmalısınız. Ayarlar -> Ekran -> Parlaklık menüsü ile ulaşabileceğiniz bu ayar menüsünden ekran parlaklık ayarını yapabilirsiniz. Otomatik parlaklık seçebilirsiniz.
  4. Arka planda çalışanları kapatın. Bir uygulamayı kapatmadan sadece ana ekranınıza döndüğünüzde uygulama arka planda açık olarak çalışıyor ve pil ömrünüzden yiyor.
  5. Mobil İnternet kullanmadığınız zaman kapatın. Mobil Veri herzaman etkin olursa telefonunuz arka planda veri transferi yapar. Telefonunuz 3G’de daha fazla pil tüketir. Ayarlar -> Kablosuz Özelliği ve Ağlar -> Mobil Ağlar menüsünden değiştirebilirsiniz.
  6. Karanlık moda geçin. Karanlık mod kullanmak LED’i kapatıyor ve oldukça pil tasarrufu sağlıyor.
  7. Lite uygulamalar tercih edin. Pek çok uygulamanın lite versiyonları daha az yer kaplıyor, daha basitler ve daha az pil yiyorlar.
  8. Özelleştirmelere dikkat edin. Örneğin yüklediğiniz animasyon içeren duvar kağıtları ekstra pil tüketimine neden olur. Ana Ekran uygulamaları ise sürekli arka planda veri trafiği yarattığından hem ekstra ücret ödemenize hem de pil tüketimine neden olur. Kullanmadığınız ana ekran uygulamalarını mutlaka silin. Bu işlemi ana ekran uygulamasının üzerinde iken hareket ettirdiğinizde ekranda çıkan çöp kutusuna sürükleyerek yapabilirsiniz.
  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!