TikTok Kullanıcıları Artık Filmleri Ve TV Şovlarını Etiketleyebilir

Sıradaki içerik:

TikTok Kullanıcıları Artık Filmleri Ve TV Şovlarını Etiketleyebilir

e
sv

Zoom’un Avatarları Kendinizin Çizgi Film Versiyonu Olarak Görünmenize İzin Veriyor

10 Ocak 2023 12:00

Toplantı şablonları, zincirleme tepkiler ve Soru-Cevap da yakında kullanıma sunulacaktır.

Zoom, bugün görüntülü toplantı uygulaması için insan avatarlarını duyurdu. Apple’ın Memoji’si veya Mark Zuckerberg’in metaverse’te kullanmamızı istediği insansı karikatürler gibi, özelleştirilebilir sanal karakterler hareketlerinizi ve yüz ifadelerinizi yansıtır. Buradaki fikir, daha az resmi toplantılara çılgınlık enjekte etmek ve kamera karşısında benliğiniz olarak görünmeden var olmanıza izin vermektir.

İnsan avatarları, Zoom’un bu yılın başlarında yayınladığı hayvan avatarlarını takip ediyor. Şirket, yemek yerken avatar kullanmanızı önerir, statik bir profil resmi kullanmak istemezsiniz veya sıradan olanı canlandırmak istemezsiniz. Özellik, ücretli bir hesap gerektiren beta test kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Zoom, beta ilerledikçe yeni yüz özellikleri, saç stilleri ve özelleştirme seçenekleri sunacağını da ekliyor.

Zoom ayrıca şablonları çeşitli toplantı türleri için kısayollar olarak duyurdu. Artık kendi şablonlarınızı oluşturabilir veya kullanıma hazır üç kurulum arasından seçim yapabilirsiniz. Bunlar arasında büyük toplantılar (otomatikleştirilmiş altyazılar ve otomatik olarak kaydedilen içerik), seminerler (ekran paylaşımı devre dışıyken daha sıkı kalabalık kontrolü ayarları) ve K-12 (etkin anketler ve kısa sınavlar, dikkat dağıtan özellikleri sınırlarken) yer alır. Bu talimatları izleyerek şablon oluşturmayı öğrenebilirsiniz.

Şirket ayrıca yakında toplantı içi sohbetler için zincirleme mesajlar ve tepkiler ekliyor. Slack, Facebook Messenger veya iMessage’da göreceğinize benzer şekilde, mesaj dizileri, birinin hangi mesajı yanıtladığını anlamanızı kolaylaştırır. Benzer şekilde, emoji tepkileri sohbeti temizlemeye yardımcı olur ve yanıtı orijinal mesajla eşleştirir. Zoom, ileti dizilerinin ve emoji tepkilerinin bu ayın sonlarında geleceğini söylüyor.

Son olarak Zoom, toplantılara Soru-Cevap özelliğini ekliyor. Fikir, grup sorularını uygulamanın bir alanıyla sınırlandırarak, toplantı sahiplerinin düzenli kalmasını sağlamaktır. Soru-Cevap açılır penceresi, toplantı sahiplerinin sorguları görüntülemesine, yanıtlamasına veya reddetmesine olanak tanır. Ayrıca katılımcıların tüm soruları mı yoksa yalnızca cevaplananları mı görüntüleyebileceğini seçebilirler. Ancak, ev sahiplerinin özelliği kullanmak için premium bir plana ihtiyacı olacaktır.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!