Senatör, Apple Ve Google’dan TikTok’u Uygulama Mağazalarından Yasaklamalarını İstedi

Sıradaki içerik:

Senatör, Apple Ve Google’dan TikTok’u Uygulama Mağazalarından Yasaklamalarını İstedi

e
sv

YouTube’un Ortak Barındırılan Canlı Yayınları Android Ve iOS’a Geliyor

04 Şubat 2023 18:39

‘Birlikte Canlı Yayına Geçin’ özelliğini kullanmak için mobil cihazlar gereklidir.

Geçen yıl alay ettikten sonra YouTube, içerik oluşturucuların canlı yayınları birlikte barındırmasına olanak tanıyan Go Live Together adlı yeni bir özelliği kullanıma sundu. 50’den fazla abonesi olan herkes, bir konuğu iOS ve Android mobil cihazlarından canlı yayın yapmaya davet edebilir. Herhangi bir zamanda yalnızca bir konuğa izin verilir, ancak toplantı sahibi aynı canlı yayın sırasında yeni konukları değiştirebilir.

Ortak yayınları YouTube’un masaüstü uygulaması üzerinden planlayabilirsiniz ancak canlı yayın sırasında hem toplantı sahibi hem de konuğun mobil cihaz kullanması gerekir. Bunu yapmak için YouTube uygulamasını açın, “Oluştur”a ve ardından “Birlikte Canlı Yayına Geçin”e dokunun. Yayın ayrıntılarını girdikten sonra, “Bir ortak yayıncı davet et”i seçin ve ortak yayıncıya bir davet bağlantısı gönderin. Ardından, siz “Canlı Yayına Geç” düğmesini tıklayana kadar bekleme odasına gönderilirler.

Konuklar için minimum takipçi sayısı yoktur, ancak topluluk kurallarını ihlal eden konuklardan ev sahibi sorumlu tutulacaktır. Toplantı sahipleri videodan önce, videonun ortasında ve videodan sonra gösterilebilen reklamlardan gelir elde edebilir.

YouTube, içerik oluşturucuların alışveriş canlı yayınlarını birlikte barındırmasına olanak tanıyan benzer bir özellik sunarak hem ortak barındırmaya hem de bir markanın kanalına yönlendirmelere olanak tanır. Twitch kısa bir süre önce, içerik oluşturucuların akışlara beş adede kadar konuk getirmesini sağlayan Guest Star adlı bir beta özelliğini tanıttı. Bu sistem biraz daha basittir, çünkü herhangi bir izleyici sanal bir el kaldırabilir ve toplantı sahibi onları Clubhouse veya Twitter Spaces gibi davet edebilir. YouTube’un mobil sınırlamasının aksine, Twitch’in sürümü yalnızca masaüstünde kullanılabilir.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!