En İyiler

Yılın En İyi Youtube Kameraları

En iyi YouTube kamerası 2021: kanalınızın seviyesini yükseltmek için en iyi seçenekler burada! En iyi YouTube kamerasını mı arıyorsunuz? İster köklü bir yayıncı, ister yeni bir kanal başlatıyor olun, her..

Yılın En İyi Youtube Kameraları

En iyi YouTube kamerası 2021: kanalınızın seviyesini yükseltmek için en iyi seçenekler burada!

En iyi YouTube kamerasını mı arıyorsunuz? İster köklü bir yayıncı, ister yeni bir kanal başlatıyor olun, her tür YouTube içerik oluşturucusu için en iyi video kameraları bu listede yer alıyor.

YouTube için video çekmenin birçok yolu vardır. Sizin için doğru kamera, neyi ve nasıl kaydetmek istediğinize bağlı olacaktır. Aşağıdaki listede her tür içerik oluşturucuya uygun seçenekler bulunmaktadır: maceraları yakalamak için mükemmel olan dayanıklı aksiyon kameralarını, akışınızı geliştirmek için birinci sınıf web kameralarını ve ayrıca mümkün olan en yüksek kalitede 4K çekimi kaydetmek için aynasız en iyi kameralar sıralandı.

Nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? En iyi YouTube kameraları, kanalınıza daha profesyonel bir his vermeli. İçeriğinizin kalitesini artırmanıza izin vermelidir. Birçok video yaratıcısı için bu, hot shoe ve 3,5 mm mikrofon girişi gibi gelişmiş ses ve aksesuar desteği anlamına gelir.

Her iyi YouTube kamerasının sahip olması gereken belirli özellikler vardır. Video kalitesi önemli bir özelliktir. 4K artık kıyaslama çözünürlüğüdür. Ancak, özellikle ağır çekim çekim yapmayı planlıyorsanız, kare hızlarını da dikkate almaya değer. Sensör boyutu ve otomatik odaklama performansı gibi özelliklerin de kalite üzerinde önemli bir etkisi olabilir.

Alternatif olarak, hem fotoğraf hem de video için mükemmel olan hibrit bir kamerayı tercih edebilirsiniz. Bunlar daha yüksek fiyatlara hükmetme eğilimindedir. Ancak ekstra harcama ağları, esnekliği artırmanızı sağlar. Örneğin Fujifilm’in X-S10’u cephanelik video modlarının yanı sıra görüntü sabitleme ve harici bir mikrofon girişi ile birlikte gelir. Bu da onu her türlü içerik oluşturma için ideal hale getirir.

2021’de YouTube için en iyi kameranın Sony ZV-1 olduğu düşünülüyor. Taşınabilirlik ve performansın tartışmasız en üst düzeyde karışımı olan birinci sınıf kompakt, cebinize sığabilir. Ancak 1 inçlik sensörü mükemmel videolar çekebilir. Bu, bir mikrofon bağlantı noktası ve hot-shoe aksesuar montajı biçimindeki hızlı otomatik odaklama ve şaşırtıcı çok yönlülük ile desteklenir. Bununla birlikte, sınırlı dokunmatik ekran kontrolleri ve ortalama video stabilizasyonu, aşağıdaki listede sizin için daha iyi bir şey olduğu anlamına gelebilir.

1. Sony ZV-1

Sony ZV-1, gezici YouTuber’ın ihtiyaç duyduğu hemen hemen her şeyi hoş bir şekilde kompakt bir pakette sunar. Sony’nin sınıfında lider Gerçek Zamanlı izleme ve Gerçek Zamanlı Eye AF sistemleri, siz çerçeve içinde hareket ederken odakta kalmanızı sağlarken, parlak lens ve büyük 1 inçlik sensör boyutu, çoğu koşulda net, canlı ve çekici görüntüler anlamına gelir.

Her yerde düşünceli dokunuşlar bulacaksınız. Hotshoe, yana dönen dokunmatik ekranı engellemeden harici bir mikrofon veya LED ışığı barındırabilir. Video kayıt düğmesi normal kompaktlardan çok daha büyüktür. Yerleşik bir ND filtresi, daha parlak günlerde yumuşak hareketler çekmenize yardımcı olur. Hatta, özellikle nesnelerin en iyi şekilde çekilmesi için ayarları hızla değiştiren, incelemelere dayalı YouTuber’lara yönelik bir özellik olan ‘Ürün Vitrini’ sunarken, YouTube canlı akışı Temmuz 2020’de bir yazılım güncellemesiyle eklenecektir.

Tamamen kusursuz değildir. Dokunmatik ekran kontrolleri biraz sınırlı ve Sony, çok yönlü bir USB-C bağlantı noktası yerine eskiyen microUSB’ye takılmış durumda. Video stabilizasyonu da en iyinin çok gerisinde kalıyor ve hava koşullarına dayanıklılık da yok. Ancak, çoğunlukla zorlu koşullarda çekim yapmıyorsanız, piyasadaki en iyi cep YouTube kamerasıdır.

2. Fujifilm X-S10

Özellikle fiyat noktasında en iyi aynasız çok yönlü kameralardan biri olan Fujifilm X-S10, harika video özellikleri ve çok yönlülüğü nedeniyle en iyi YouTube kameralarından birini oluşturuyor. 4K/30p video kaydı gibi en iyi video işlevlerinden bazılarını kolaylaştıran bir X Processor 4 ile eşleştirilmiş harika bir 26.1MP X-Trans CMOS 4 sensörüne sahip oluyorsunuz.

Ayrıca harici bir mikrofon kaynağı kullanma yeteneği, 4:2:2 10-bit video çıkışı seçeneği, ağır çekim efekti için 240p’ye kadar Full HD ve harika bir vücut içi görüntü sabitleme sistemi vardır. Tüm bunlar şık ve kullanımı kolay bir pakette gelir. Bonus olarak, YouTube maceralarınız için kullanmadığınız zamanlarda da harika fotoğraflar çeker. Ayrıca, içine aldığınız özellikleri göz önünde bulundurarak harika bir fiyata mevcuttur.

3. Panasonic GH5 Mark II

Panasonic’in birinci nesil GH5’i, YouTube içeriği oluşturmak için harika bir kameraydı. İyi inşa edilmiş ancak hafif bir gövdede eksiksiz bir video becerileri paketi sundu. Mark II, bu yetenekli temeli alır, birkaç ince ayar yapar ve önemli bir özellik ekler: yerleşik kablosuz canlı akış. RTMP/RTMPS protokolünü destekleyen GH5 II, kutudan çıktığı andan itibaren YouTube ile çalışır.

Wi-Fi aracılığıyla gönderilen görüntülerin çözünürlüğü, bağlantı gücünüze uyacak şekilde otomatik olarak ayarlanır ve saygın bir 1080/60 fps’ye ulaşır. Keskin bir B-roll çekmeniz mi gerekiyor? Çevrimiçi olmadığınızda GH5, 10 bit 4:2:2 video ve süper akıcı Full HD ağır çekim desteğiyle muhteşem 4K çekimler de yapabilir. Düşük ışık performansı, Micro Four Thirds sensör boyutuyla biraz sınırlıdır.

Ancak beş eksenli gövde içi görüntü sabitleme, iyi bir iş çıkararak çok fazla sarsıntı olmadan elde çekim yapmanızı sağlar. Mükemmel kullanım ve tamamen eklemli dokunmatik ekran ile bir araya gelen GH5 Mark II, her türlü içeriği yakalamak için çok yönlü bir seçenektir.

4. Sony ZV-E10

Sony ZV-1 ve daha çok fotoğraf odaklı Sony A6100 arasında bir geçiş gibi, ZV-E10, çoğunlukla evde YouTube videoları çekiyorsanız veya canlı yayın yapan bir cihaz arıyorsanız, özellikle iyi bir seçimdir. Nispeten eski bir donanım üzerine inşa edilmiştir (A6100 ile aynı 24,2 MP APS-C sensörü gibi). Bu nedenle çok fazla kaydırma çekimi yaparsanız deklanşör bozulmasından muzdariptir. ZV-E10’da ayrıca 4K/60p modu ile birlikte bir vizör ve gövde içi görüntü sabitleme (IBIS) bulunmuyor.

Ancak fiyatına göre mükemmel bir YouTube kamerası, özellikle de bu sınırlamalara aldırmazsanız. ZV-1’in aksine, değiştirilebilir lenslerin esnekliğine sahip olursunuz ve etkileyici video ve fotoğraf kalitesi üretir. Belki de tek kişilik film ekipleri için en kullanışlı olan, otomatik odaklaması mükemmeldi.

Gerçek Zamanlı Eye AF ve izleme yüzünüzde kilitli kalır. Öte yandan kullanışlı ‘Ürün Vitrini’ modunu kullanırsanız, kameraya tuttuğunuz bir ürüne geçiş yaparsınız. Ev tabanlı YouTuber’lar için en iyi seçeneklerden biridir.

5. Olympus E-M5 Mark III

YouTube kullanıcıları sevinirler: Hafif polikarbonat yapısı ve etkileyici gövde içi görüntü sabitleme özelliğiyle E-M5 Mark III, uzun elde tutulan kayıt oturumları için tasarlanmış hissi veren değiştirilebilir lensli bir kameradır. Ayrıca, Cinema 4K’yı 24 fps’de ve 237 Mbps bit hızında çekme seçeneği ve 120 fps’de slo-mp 1080p video yakalama yeteneği de dahil olmak üzere bazı ciddi etkileyici video özelliklerine de sahip.

Four Thirds sensörü, aynasız rakiplerinki kadar büyük değil. Ancak E-M5 Mark III, doğrudan görüntü kalitesi söz konusu olduğunda sınıfının en etkileyici kamerası olmasa da, video çekimi harika renk sunumu ve zengin detaylara sahiptir. Bu arada değişken açılı dokunmatik ekran, kendi kendine çekim yapmayı çocuk oyuncağı haline getiriyor.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL