Görünüşe göre Samsung Galaxy Z Fold 6 bir S Pen yuvasına sahip olabilir

Sıradaki içerik:

Görünüşe göre Samsung Galaxy Z Fold 6 bir S Pen yuvasına sahip olabilir

e
sv

Yeni Samsung Galaxy S24 sızıntıları, telefonların çalıştırabileceği yonga setlerini ortaya koyuyor

0 okunma — 04 Kasım 2023 23:15

Samsung Galaxy S24 telefonlarının piyasaya çıkmasına daha birkaç ay var ama sızıntılar ve söylentiler devam ediyor – ve doğrulanmamış son güncellemeler bu akıllı telefonların içindeki yonga setleriyle ilgili.

Güney Koreli yayın organı The Elec’e göre (9to5Google aracılığıyla) Qualcomm CEO’su Cristiano Amon, şirketinin önümüzdeki yıl satışa sunulacak Galaxy S24 telefonlarının “çoğunluğu” için yonga seti sağlayacağını söyledi.

Bu bize, bu telefonların çoğunun Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 ile geleceği ve geri kalanının Samsung Exynos 2400 çiplerle donatılacağı gibi geliyor. Bununla birlikte Amon, en üst düzey Samsung Galaxy S24 Ultra modelinin yalnızca Qualcomm işlemcileri kullanacağını da söyledi.
Samsung Galaxy S23 telefonlarının tümü Qualcomm silikon kullanmasına rağmen, Samsung geçmiş Galaxy S serilerinde genellikle Snapdragon ve Exynos yongalarının bir karışımını kullandı. Görünüşe göre bu yıl Samsung’un kendi işlemcileri geri dönüş yapacak – büyük olasılıkla daha önce söylendiği gibi Avrupa’da satılan telefonlarda.

Özel çipler
Burada keşfedilmesi gereken bir başka ayrıntı daha var; o da Galaxy S24 telefonlarının Snapdragon 8 Gen 3’ün özel bir versiyonuna sahip olabileceği – 2024’te piyasaya sürülen en iyi Android telefonların geri kalanında bulunan yonga setinden biraz farklı olan bir versiyon.

Yogesh Brar’a göre (Android Authority aracılığıyla), Snapdragon 8 Gen 3’ün ısmarlama bir ‘Galaxy için’ sürümü olacak ve bu sürüm 2024’te bir noktada çipin ‘Plus’ varyantı olarak diğer üreticilere de sunulabilir.

Bu özel çipin ana çekirdeği hız aşırtmalı iken, iki performans çekirdeği kümesi ve verimlilik çekirdeği kümelerinin her ikisi de biraz düşük hız aşırtmalı, ki bu garip. Brar, işlemcinin daha iyi yapay zeka performansı için optimize edileceğini söylüyor (yapay zekanın Galaxy S24 telefonlarının büyük bir odak noktası olmasını bekliyoruz).

Qualcomm ve Samsung arasındaki bu özel ortaklık bu yılın Galaxy S23 telefonlarında da gerçekleşti, bu yüzden çok fazla sürpriz değil. Samsung Galaxy S24 serisi için potansiyel bir lansman tarihi olarak 17 Ocak’ı işaret eden son sızıntılarla birlikte, her şey önümüzdeki yılın başında ortaya çıkacak.

 

 

Daha fazla haber için;

Samsung Galaxy S24 Ultra, iPhone 15 Pro’nun titanyum yapısıyla eşleşebilir

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!