X’in kitle kaynaklı doğruluk kontrol sistemi artık katılımcıların zıt bakış açılarını değerlendirmesine izin verecek

Sıradaki içerik:

X’in kitle kaynaklı doğruluk kontrol sistemi artık katılımcıların zıt bakış açılarını değerlendirmesine izin verecek

e
sv

Yeni iPhone 15 sızıntısı dört modelin de pil kapasitelerini ortaya koyuyor

0 okunma — 17 Eylül 2023 01:15

iPhone 15 telefonları artık resmi olarak tanıtıldı, ancak Apple geleneksel olarak telefonlarının her bir özelliğini açıklamıyor – bu da bizi bu telefonların neler sunduğuna dair tam bir resim elde etmek için diğer kaynaklara ve sökümlere güvenmek zorunda bırakıyor.

MySmartPrice (Android Authority aracılığıyla) tarafından tespit edilen Çin’deki bir düzenleyici kuruma yapılan bir başvuruya göre, artık dört iPhone 15 modelinin tümü için belirli pil kapasitelerine sahibiz. İyi haber şu ki, 2022 telefonlarına göre hafif bir yükseltme var.

Listelenen kapasiteler iPhone 15 için 3,349mAh, iPhone 15 Plus için 4,383mAh, iPhone 15 Pro için 3,274mAh ve iPhone 15 Pro Max için 4,422mAh. Apple, bu telefonların sırasıyla 20, 26, 23 ve 29 saate kadar pil ömrüne sahip olduğunu söylüyor.
Bunlar iPhone 14 için 3.279mAh, iPhone 14 Plus için 4.325mAh, iPhone 14 Pro için 3.200mAh ve iPhone 14 Pro Max için 4.323mAh ile karşılaştırıldığında, yıldan yıla büyük ilerlemelerden bahsetmiyoruz.

Pil ömrü hesaplamaları
Yukarıda iPhone 15 serisi için belirtilen pil ömrü saatlerinin – telefonlarda video izlemeye dayalı olarak – Apple’ın eşdeğer iPhone 14 telefonları için de listelediği saatlerle tamamen aynı olduğunu akılda tutmakta fayda var.

Bu da kapasitedeki herhangi bir artışın kasanın başka yerlerindeki ek güç talepleri tarafından tüketildiğini gösteriyor, ancak kesin olarak bilmek zor. Daha önceki sızıntılar iPhone 15 ile büyük pil kapasitesi yükseltmeleri alacağımızı öne sürmüştü, ancak bu açıkça gerçekleşmedi.

Pil ömrü sadece pilin kapasitesine değil, ekranın boyutu ve parlaklığı, telefonun yonga setinin hızı ve dahili modemin verimliliği gibi pek çok faktöre bağlıdır.

 

Daha fazla haber için;

Apple, radyasyon endişelerini çözmek için iPhone 12 için yazılım güncellemesi yayınlayacak

 

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!