O mu BU mu?

Yeni iPad (2021)’e Karşılık Xiaomi’nin Pad 5 Tableti

Yeni iPad’i (2021) unutun, Xiaomi’nin Pad 5 tableti sizin için daha iyi bir seçim olabilir. Xiaomi, yeni iPad’in (2021) ortaya çıkmasından sadece bir gün sonra kendi Xiaomi Pad 5’in küresel..

Yeni iPad (2021)’e Karşılık Xiaomi’nin Pad 5 Tableti

Yeni iPad’i (2021) unutun, Xiaomi’nin Pad 5 tableti sizin için daha iyi bir seçim olabilir.

Xiaomi, yeni iPad’in (2021) ortaya çıkmasından sadece bir gün sonra kendi Xiaomi Pad 5’in küresel piyasaya sürüldüğünü duyurarak Apple’ı tablet oyununda kafa kafaya alıyor.

Çin’de daha önce Xiaomi Mi Pad 5 olarak bilinen, yeniden adlandırılan cihaz yakında İngiltere gibi diğer pazarlarda piyasaya sürülecek. Xiaomi Pad 5, şu anda okula giden tüm yeni öğrenciler ve uygun fiyatlı bir tablet arayan herkes için bunu harika bir seçim haline getirebilecek uygun bir fiyat noktasında bazı iyi özelliklerle doludur.

Teknik özellikler arasında belgeleri taramak için kullanılabilecek 13 MP arka kamera ve sahip olabileceğiniz herhangi bir görüntülü toplantı için 1080p video çekebilen 8 MP ön kamera yer alıyor. 11 inç LCD ekran 2560 x 1600 (veya 2.5K) çözünürlüğüyle de harika görünüyor ve Dolby Vision ve Dolby Atmos desteğiyle, dinlenmek istediğinizde ek görüntü ve ses efektleri elde edeceksiniz.

Tek dezavantajı CPU olabilir. Günlük kullanımda herhangi bir sorun fark etmeseniz de, Xiaomi Pad 5’in Qualcomm Snapdragon 860 yonga seti, ara sıra biraz daha fazlasını istemenize neden olabilir.

Analiz: Xiaomi Pad 5 vs iPad (2021)

Yeni bir tablet için pazardaysanız, kesinlikle hem Xiaomi Pad 5’e hem de iPad’e (2021) bir göz atmak isteyeceksiniz. Her iki cihaz da, değiştirilen snapper’lara rağmen, neredeyse aynı kamera özelliklerini sunuyor gibi görünüyor. Yeni iPad size önde 12MP ve arkada 8MP sunarken, Xiaomi önde 8MP ve arkada 13MP sunuyor. Bu fazladan bir megapiksel de muhtemelen çok fazla önemli olmayacak.

Ekrana gelince, Xiaomi, Apple’ın 10,2 inç 1620 x 2160 LCD teklifine kıyasla 11 inç 2560 x 1600 LCD ekranıyla hafif bir liderliğe sahip. Ayrıca iPad’de Dolby Vision veya Dolby Atmos desteği alamayacaksınız. Ama bunun önemli bir dezavantaj olup olmadığını anlamak için Xiaomi Pad 5’in bunları ne kadar iyi idare ettiğini görmek gerekecek. Çünkü en iyisini yapacak donanıma sahip olmayabilir.

İPad’in A13 biyonik yonga seti tipik olarak Qualcomm Snapdragon 860’tan daha iyi performans gösterdiğinden Apple için tek ciddi kazanç işlemci gibi görünüyor. Normal günlük kullanımda çok fazla bir fark görmeyebilirsiniz. Fakat dikkate alınması gereken bir şey varsa tabletinizden biraz daha fazla güce ihtiyacınız var.

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL