Notebook

Yeni Apple iPad (2021)’e Dair Ayrıntılar

Apple’ın yeni giriş seviyesi iPad’i. 2021 için yeni iPad tanıtıldı: 11 ay önce piyasaya sürülen iPad 10.2’nin (2020) ardından bu, Apple’ın giriş seviyesi tabletinin en yeni neslidir. Apple’ın iPhone 13..

Yeni Apple iPad (2021)’e Dair Ayrıntılar

Apple’ın yeni giriş seviyesi iPad’i.

2021 için yeni iPad tanıtıldı: 11 ay önce piyasaya sürülen iPad 10.2’nin (2020) ardından bu, Apple’ın giriş seviyesi tabletinin en yeni neslidir.

Apple’ın iPhone 13 tanıtım etkinliğinde duyurulan yeni iPad (2021), düşük fiyatı sayesinde öğrenciler, aileler, yaşlılar ve diğer daha az talepkar teknoloji kullanıcıları için popüler bir seçenek olacak.

Yeni iPad, şimdiye kadar gördüklerimize dayanarak geçen yılki modele çok benziyor. Ancak Apple etkinliği hala devam ediyor. Bu etkinlikler bittikten sonra genellikle tüm bölgeler için çıkış tarihi bilgisi ve tam fiyatlandırma alırız ve etkinlik sırasında bahsedilmeyen bazı yeni iPad özellikleri hakkında da bilgi edinebiliriz.

Yeni iPad (2021) Çıkış Tarihi Ve Fiyatı

Şu anda, yeni iPad için yalnızca başlangıç ​​fiyat bilgisi vardı bu da yalnızca ABD doları cinsinden. Etkinlikten kısa bir süre sonra farklı yapılandırmalar ve tüm bölgeler için tam fiyatlandırmanın onaylanması bekleniyor.

Yeni iPad’in 64 GB depolama sürümü 329 dolara mal olacak. Bu, yaklaşık 240 £ veya 450 AU$’a dönüşüyor. Ancak geçen yılki liste 329 $ / 329 £ / 499 AU $’a gitti. Bu nedenle fiyat İngiltere ve Avustralya’da aynı kalabilir.

Tasarım Ve Teşhir

Yeni iPad, öncekine benziyor ve burada esas olarak kaputun altındaki değişiklikler var. Apple’a göre bunun nedeni, mevcut aksesuarların yeni slate ile uyumlu olması. Tabletin gümüş ve gri versiyonları var. Çok farklı olmadıkları için ilginç bir eşleşme, ancak büyük olasılıkla arduvazı bir kasaya sıkıştıracaksınız.

Ekran, Apple’ın TrueTone teknolojisini kullanıyor. Bu nedenle ekrandaki görüntü ortam aydınlatmasına uyacak şekilde ayarlanacak. Örneğin, dışarıda olduğunuzda ekran daha parlak hale gelecek ve renkler ince ayarlanacaktır. Bunun yanı sıra geçen yılki modelde olduğu gibi 10.2 inç 1620 x 2160 LCD ekran.

Kameralar Ve Pil Ömrü

Apple, öne bakan kameranın geçen yılki modelde kamera üzerinde “büyük bir yükseltme” aldığını söylüyor. Bu, Apple’ın Merkezi Sahne özelliğine sahip 12 MP’lik bir snapper. Siz açıkken sizi resmin merkezinde tutmak için çerçeveyi ayarlıyor. Arka kamera hakkında henüz hiçbir şey duyulmadı. Bu da geçen seferkiyle aynı 8MP snapper olduğunu gösteriyor.

Apple genellikle tam bir pil kapasitesi sağlamasa da, pil ömrü veya şarj hızı hakkında da hiçbir şey duyulmadı. Şirkete göre, geçen yılki liste 10 saatlik pil ömrüne sahipti.

Özellikler, Performans Ve Yazılım

Yeni iPad, yeni iPad Pro’daki M1 yongası kadar güçlü olmayan A13 Bionic yonga setine sahip. Ancak bu, bu tabletin iPhone 12 kadar güçlü olduğu anlamına geliyor. Apple’a göre, bu yeni tablet, yeni iPad Pro’dan %20 daha hızlı.

Dezavantajı, tabletin hala bir Yıldırım Bağlantı Noktası kullandığını gösteren ilk nesil Apple Kurşun Kalem’i destekler. Kalem, not almak ve çizim yapmak için faydalı olacaktır.

Yeni iPad’in Wi-Fi veya LTE sürümlerini alabilirsiniz. Bu da 5G sürümünün olmadığını gösterir. Yine de sorun değil, çünkü fiyatı düşürmeye yardımcı olabilir.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL