Akıllı Telefonlar

Xiaomi’nin Yeni Bir Çığır Açması Akıllı Telefon Endüstrisi İçin Bir Dönüm Noktası

Dünyanın en ucuz 5G akıllı telefonu bize mobil endüstrinin geleceği hakkında çok şey öğretebilir. Cihaz, yazıldığı sırada doğrudan Vodafone’un çevrimiçi mağazasından, ertesi gün teslimat ile üç farklı renkte mevcuttu. Xiaomi..

Xiaomi’nin Yeni Bir Çığır Açması Akıllı Telefon Endüstrisi İçin Bir Dönüm Noktası

Dünyanın en ucuz 5G akıllı telefonu bize mobil endüstrinin geleceği hakkında çok şey öğretebilir.

Cihaz, yazıldığı sırada doğrudan Vodafone’un çevrimiçi mağazasından, ertesi gün teslimat ile üç farklı renkte mevcuttu. Xiaomi Redmi Note 10 5G yeni bir cihaz değil, dünyanın en büyüklerinden biri olan Vodafone’un ağ operatörleri, orta seviye kimlik bilgilerine rağmen onu bütçe sınırlarına kadar zorlamaya isteklidir. En azından son kullanıcı için zamanın daha iyiye doğru değiştiğinin açık bir işaretidir.

Oyun Değişikliği Mi Yoksa Tek Seferlik İndirim Mi?

Vodafone’un yüksek indiriminin sağlam ama yine de sönük bir cihazı bir giriş seviyesi/bütçe şampiyonu haline getirdiğini söylemeye gerek yok. Bu fiyata, kimin 4G akıllı telefonlara ihtiyacı var?

İngiltere’deki rakipleri O2 ve EE’ye karşı Vodafone, daha fazla 5G pazar payı elde etmek için oldukça aşırı satış stratejilerine başvuruyor gibi görünüyor. Bu nedenle, Xiaomi Redmi Note 5G büyük ölçüde indirimli olsa da, yine de 10 £ PAYG paketi satın almanız gerekiyor (cihazın kilidinin açık olduğunu unutmayın).

Açıkçası, bu kadar derin bir fiyat indirimi için onay vermiş olması gereken Xiaomi için de aynı şey geçerli. Şirket, Android alanında Samsung’un ana rakibi olarak Huawei’nin yerini hızla aldı ve hepsinin en büyük ödülü için zorlu bir savaşa kilitlendi: sevk edilen birimler açısından en büyük küresel akıllı telefon satıcısı unvanı.

Tayvanlı yarı iletken üreticisi, net bir hedefi olan agresif bir fırlatma stratejisi benimsedi. Pazar payında lider olmak, sadece düşük seviye/orta seviye 5G hazır yonga seti pazarında rekabet etmek anlamına gelse bile.

Sırada Ne Var?

5G kapsama alanı küresel olarak geliştikçe 4G akıllı telefonların hızla piyasadan çekilmesini bekleyin. Bir başka büyük Çinli satıcı olan Mediatek ve Qualcomm dışında, UNISOC’un 2022’den itibaren daha fazla rekabet katacak bir dizi uygun fiyatlı 5G yonga seti çözümü sunması muhtemeldir.

Bu 5G saldırısının diğer iki çevresel sonucu, (a) sabit hatların ölümünü hızlandırabilecek 5G mobil erişim noktalarının fiyatlarında önemli bir düşüş olacak ve (b) Microsoft ve Google, sonunda kendi ARM tabanlı ekosistemlerine izin vermeye ikna olabilir ( ARM ve Chrome OS üzerinde Windows). Çok daha ucuz çip üzerinde sistem çözümlerinde çalışacak.

Redmi Note 10 5G’nin Kendisi Ne Olacak?

Telefonun kendisine gelince, özellikleri 2018’den itibaren amiral gemisi bir cihazda yerinde olmazdı. 5G kimlik bilgileri (ve bekleme modunda iki 5G SIM’i çalıştırma yeteneği) dışında, 4 GB RAM, 128 GB yerleşik depolama (daha hızlı UFS teknolojisini kullanarak), 90 Hz yenileme hızına sahip 2400 x 1080 ekran, devasa 5.000 mAh pil, 48 megapiksel ana kamera (artı iki yan sensör), NFC ve Type-C konektör artı Android 11. Sonuç olarak, bu her zamanki giriş seviyesi, çip kadar ucuz akıllı telefonunuzdan başka bir şey değil.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL