Xbox Ve Bethesda Vitrini 25 Ocak’ta Yapılacak

Sıradaki içerik:

Xbox Ve Bethesda Vitrini 25 Ocak’ta Yapılacak

e
sv

Xbox Test Özelliği, Enerji Tasarrufu İçin Programlanan Saatlerde Konsolunuzu Kapatıyor

13 Ocak 2023 11:00

Test güncellemesi, daha fazla yenilenebilir elektrik kullanmak için indirmeleri bile planlayabilir.

Modern konsollardaki uyku modu, hızlı bir şekilde uyanmalarını sağlar, ancak sistem hiçbir zaman gerçekten kapanmadığından önemli miktarda enerji de tüketir. Ancak Microsoft, bir uzlaşma sunabileceğini düşünüyor. Xbox Series X, Series S ve One sahiplerine “aktif saat” uyku seçeneği sunan bir Insider testi yayınlıyor. Bunu seçtiğinizde, konsolunuz muhtemelen kullanmayacağınız zamanlarda kapanarak enerji kullanımınızı azaltır. Ne zaman oynadığınızı biliyorsanız saatleri manuel olarak planlayabilirsiniz, ancak konsolun alışkanlıklarınıza uyum sağlamasını istiyorsanız otomatik bir seçenek mevcuttur.

Özellik, Xbox Series X/S sistemlerinde otomatik olarak etkinleştirilecek ve planlanacaktır. Xbox One varsayılan olarak her zaman etkin olacak ve saatleri kendiniz yapılandırmanız gerekecek.

Şirket ayrıca, uykudan 20 kata kadar daha az güç kullandığı ve Xbox’ınız ve oyunlarınız için gece boyunca güncellemelere izin verdiği bildirilen bir “kapatma (enerji tasarrufu)” seçeneği sunuyor. Daha uzun başlatma sürelerine ve uzaktan uyandırma özelliğinin olmamasına aldırış etmezseniz, enerji ayak izinizi azaltabilir ve potansiyel olarak faturalarınızı azaltabilirsiniz. Güncelleme, Insider programındaki Xbox Series X/S kullanıcıları için otomatik olacak ve One modelleri için bugünden itibaren kullanıma sunulacak.

Xbox ayrıca Windows 11’den “karbona duyarlı” indirmeler ödünç alıyor. Bölgenizde karbon yoğunluğu verileri mevcutsa, makine işletim sistemi ve oyun güncellemelerini basitçe kapmak yerine yerel yenilenebilir enerjiye dayanmasının en muhtemel olduğu zamanlar için planlayacaktır. sabahın erken saatlerinde dosyalar. Xbox Series X/S otomatik güncellemeler için yapılandırılmışsa, içerdekiler bu ayrıcalığa hemen sahip olurken, One’da geri bildirim konusunda yardımcı olacak birden çok test seçeneği bulunur.

Bu özelliklerin gerçek dünyada ne kadar enerji tasarrufu sağlayabileceği belli değil. Microsoft, çevre dostu kapatma özelliğini kullanan iki Xbox konsolunun, bir ağacın on yılda kaldırdığı karbona eşdeğer karbon tasarrufu sağlayacağını tahmin ediyor. Ancak bu aynı zamanda cihazınızın günde 20 saat kapatıldığını varsayar. Karbona duyarlı yüklemeler, yalnızca yenilenebilir enerjinin bölgenizde önemli bir mevcudiyeti varsa önemlidir. Apple’ın Temiz Enerji Şarjı ile birleştiğinde, teknoloji markalarının artık yazılımı çevresel hedeflerini ilerletmenin bir yolu olarak gördükleri açık.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!