Lenovonın Piyasaya Sürdüğü Dünyanın En Hafif Dizüstü Bilgisayarı Asya Dışında Satılmayacak

Sıradaki içerik:

Lenovonın Piyasaya Sürdüğü Dünyanın En Hafif Dizüstü Bilgisayarı Asya Dışında Satılmayacak

e
sv

Xbox 360 Mağazası Kapandığında 200’den Fazla Oyun Kullanılamaz Hale Gelecek

19 Ağustos 2023 16:41

Microsoft, Xbox 360 mağazasının 29 Temmuz 2024 tarihinde kapanacağını duyurdu. Böylece, Xbox 360 kullanıcıları artık mağazadan yeni oyunlar veya herhangi bir DLC satın alamayacak ve oynayamayacak.

Kasım 2023’te konsolun ilk çıkışından bu yana 18 yıl geçmiş olacak ve Xbox Series X ve Series S artık Microsoft’un en önemli konsolları olarak öne çıkarken, Xbox One’ın X|S’in çıkışından önceki birkaç versiyonu ile birlikte, artık eskimiş olan konsolun kullanımdan kaldırılması sürpriz olmayacak. Ancak bu, satış mağazasının kapatılmasının büyük bir oyun kaybına yol açmayacağı anlamına gelmiyor.

VGC tarafından bildirildiği üzere, 220’den fazla oyun şu anda mevcut muadilleri olmadığı için satış mağazası kapandığında ortadan kalkacak ve bu da şu anda Microsoft’un en yeni konsollarında geriye dönük uyumluluğa sahip olmayan oyunlar için önemli bir kayıp gibi görünüyor. Mağazanın ömrünün bitmesine neredeyse bir yıl kala, bu oyunların büyük çoğunluğunun yavaş yavaş yeni nesil konsollara geçmesi için hala bir şans var, ancak henüz herhangi bir duyuru yapılmadı.

Şu andan itibaren Temmuz 2024’e kadar mağazadan herhangi bir içerik satın alıp indirebileceksiniz ve mağaza kapandıktan sonra içeriğinizi konsolda oynatmaya devam edebileceksiniz, ancak aynı şey herhangi bir TV ve film içeriği için geçerli değil. 360 mağazasının kapatılmasının yanı sıra, konsol Microsoft Movies & TV uygulamasını desteklemeyi bırakacak ve içerikler artık sistemde görüntülenemeyecek.

 

Daha fazla haber için;

Razer’ın Yeni BlackWidow V4 75’i Başlangıç İçin Harika Bir Mekanik Klavye Olabilir

 

 

 

 

 

 

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!