Samsung’un yeni HBM3E bellek teknolojisi 1.2TB/s’ye ulaştı – Nvidia’nın bir sonraki yapay zeka canavarı GPU’su GH200’e güç vereceğine bahse girebilirsiniz

Sıradaki içerik:

Samsung’un yeni HBM3E bellek teknolojisi 1.2TB/s’ye ulaştı – Nvidia’nın bir sonraki yapay zeka canavarı GPU’su GH200’e güç vereceğine bahse girebilirsiniz

e
sv

X, ‘Premium+’ reklamsız plan da dahil olmak üzere iki yeni abonelik katmanı başlatıyor

27 Ekim 2023 23:42

Eskiden Twitter olarak bilinen X, ek gelir elde etmek amacıyla abonelik teklifine iki yeni katman ekliyor. Sosyal medya devi, aylık 16 dolar olan ve “en büyük yanıt desteği” sunan ve Sizin İçin ve Takip Edilenler akışlarından reklamları kaldıran yeni bir Premium+ katmanı ekliyor. Bu katman aynı zamanda gelir paylaşımı ve diğer içerik oluşturucu araçlarına erişim ile birlikte geliyor.

Bugün kullanıma sunulan ikinci katman “Temel” olarak adlandırılıyor ve aylık ücreti 3 dolar. Bu katmanda mavi bir onay işareti bulunmuyor, ancak gönderileri düzenleme ve daha uzun metin ve videolar yayınlama gibi temel özellikler içeriyor. Ayrıca “küçük bir yanıt desteği” de sunuyor.

Premium+ ile tanışın

Yeni katmanların her ikisi de artık web’de mevcut.

Yeni katmanlar, Twitter Blue’nun yerini alan standart X Premium katmanına katılıyor. Aylık ücreti 8 dolar olan bu katman kullanıcılara mavi onay işareti, yanıtlarda öncelik sıralaması, yer imi klasörleri, daha uzun gönderiler, metin biçimlendirme, temalar, sms ile iki faktörlü kimlik doğrulama, şifrelenmiş DM’ler ve daha fazlasını sunuyor.

Yeni katmanların lansmanı, Bloomberg’in X’in yeni abonelik katmanları üzerinde çalıştığını bildirmesinden birkaç hafta sonra gerçekleşti.

Yeni katmanların tanıtımı, Elon Musk’ın geçen sonbaharda platformun dizginlerini ele almasından bu yana karşılaştığı reklam dolarlarındaki kayıpla uğraşırken X’e gelirlerini artırmak için ek yollar sunacak. Musk’ın tartışmalı değişiklikleri reklamverenleri geri çevirdi ve büyük şirketler, reklamlarının nefret söylemi ve Nazi yanlısı içeriklerin yanında gösterilmesinin ardından reklamlarını sosyal ağdan çekti. Bu ayın başlarında Reuters, şirketin ABD’deki reklam gelirlerinin Musk’ın görevi devralmasından bu yana her ay azaldığını ve son rakamların Ağustos ayı itibariyle yıldan yıla %60’lık bir düşüş gösterdiğini bildirdi.

 

Daha fazla bülten için; 

AMD, karton bir koruyucunun arkasına gizlenmiş 192 su soğutmalı EPYC çekirdeği ile Intel’i çok çekişmeli bir dünya rekorunda sessizce yok etti

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!