Samsung Galaxy S10 Red Versiyonu Resmi Olarak Yayınlandı

Sıradaki içerik:

Samsung Galaxy S10 Red Versiyonu Resmi Olarak Yayınlandı

e
sv

WoW Classic’e Başlamadan Önce Bilmeniz Gerekenler

01 Eylül 2019 12:00

Nostaljinizi Keyifle Yaşamanız İçin 8 İpucu

Az bilinen bir gerçek: World of Warcraft, 15 yıl önce çok farklı bir oyundu.

Evet, sadece Blizzard’ın modern sunucularda eski yazılımın kaynama noktasına ulaşan hayran kitlesini doyurmak için yeniden piyasaya sürmesinin acılarını yaşasa da, World of Warcraft Classic, tamamen bir old-school deneyimidir. Bunların birçoğunun düşük çözünürlüklü grafikler ve lekeli dokularla ilgisi vardı, ancak Classic, World of Warcraft‘ın MMORPG’yeRPG’yi koyduğuda bir dönemi hatırlıyor. Layman’ın ifadesiyle: daha az hareketli bir oyun, ancak Blackrock-Depths portalı önünde milyonlarca kez pusu kurmak veya pusuya düşürülmek.

Sınıfların Esnekliği Oldukça Kısıtlı

Örneğin Paladinler kutsal büyüleriyle demonları ve undeadleri kızartıp tabiri caizse ceza kesemiyorlar (: PVE’de ayaklı ambulans görevi görüyorsunuz. Kısacası heal bot oluyorsunuz. Fazlasını başaran var mıdır? Elbette vardır, ancak kolay olduğunu düşünmüyorum. Hunterlar petlerini dahi summonlamıyorlardı PVE’de. Magelerin hepsi Frost’tu gibi gibi bir çok olay vardı. O yüzden Class araştırmanızı baştan iyi yapın derim.

Dishonorable Killlere Dikkat Edin

Şuanki WoW’da hemen hemen her şeyi sorunsuz bir şekilde öldürebilsek de Classic’te bu böyle değildi. Karşı tarafın sivil NPC’sini, barmen(?), satıcılar vs., öldürürsek direk bir cezayla karşılaşıyoruz ve yüksek seviye(tier) PVP lootbox’lara erişimimizi kaybediyoruz.

İlk Yardım Can Kurtarır!

İlkyardım mesleği, Battle for Azeroth‘ta World of Warcraft‘tan çıkarıldı. Mantıklıydı:canlarımızın nanosaniye cinsinden yenilendiği bir çağda faydasızdı. Ancak vanilyada İlkyardım, herkesin envanterindeki en önemli varlıklardan biriydi. Karakterler zayıftı, gerçekten zayıf. Ve sağlık havuzlarının doldurulması uzun zaman alıyordu. Böylece, bandaj yapma yeteneğinizi aktif olarak seviyelendirerek, Westfall’da bir Defias haydutu ile kapıştıktan sonra kendinizi badajlayabilirsiniz.

DPS sınıfları için bile özel değildi. Druidler, Paladinler, Rahipler ve Şamanlar da mana kullanarak iyileştirebilmelerine rağmen İlkyardım becerilerini yüksek tuttular. Aslında, bazı üst düzey guild’leri açıkça hatırlıyorum, insanların son seviye İlkyardım becerisine sahip olmalarını gerekiyordu.

Öyleyse Linen Cloth’ları satma! Tahmin edebileceğinden daha değerliler!

Su ve Yemeği İhmal Etme!

Evet, canın ve manan çok yavaş dolacak bu yüzden ynaında su ve yemek bulundurmayı ihmal etme diğer türlü boş boş beklerken çok zaman kaybedebilirsin.

Son Seviye İçin Acele Etme!

Classic’te yani 2004-2005’lerde level 60’a gelmek önemliydi ancak günümüzdeki kadar değil. Yeni eklentilerde ne kadar güzel hikayeler, haritalar eklense de oyunun da oyuncunun da amacı bir an önce son seviyeye ulaşmak. Ancak Classic’te son seviyeye ulaşırken yaşadığınız deneyim oyunun kendisi veya büyük bir parçası diyebiliriz.

Anahtarlar Önemli!

Zindanlardan içeri lap diye dalamıyorsunuz. Genellikle partiden en az birinin o zindan için görev zincirini tamamlayıp anahtarı almış olması gerekiyor. Molten-Core Raid‘inde bile 40 kişilik ekipteki herkesin kısa bir zinciri bitirmesi gerekiyor.

Saygınlık Önemli!

Zindanlara veya görevlere, bir çok görev grup gerektirecek, giderken takım arkadaşlarına ihtiyacınız olacak ve sistem şimdiki gibi sizi başka diyarlardaki ruhlarla eşleştirmeyecek kendi diyarınızdaki(realm) ruhlarla eşleşeceksiniz. Bu yüzden aç gözlü, tembel, sinirli veya paylaşımcı gibi özelliklerinizi insanlar hatırlıyor ve biliyor olacaklar buna görede sizi partiden atabilirler veya sizle kalıp oynayabilirler.

 

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
error: Content is protected !!