Keenetic, Arena Bilgisayar ile anlaştı!

Sıradaki içerik:

Keenetic, Arena Bilgisayar ile anlaştı!

e
sv

Witcher 3 Bu Yıl Daha Çok Sattı

30 Ağustos 2019 12:00

Cyberpunk 2077’yi daha çok duyuyor olsak da Witcher hala çok güçlü.

CD Projekt yakın zamanda 2019’un ilk yarısına baktı ve bazı ilginç şeyler gördü. Cyberpunk 2077 preorder‘ları özellikle GOG’da iyi gidiyor: Tüm dijital PC preorder’larının üçte biri CD Projekt’in kendi platformundaydı. Ancak şirketin finansal performansının arkasındaki ana itici güç, dört yıldan fazla bir süre önce piyasaya sürülmesine rağmen aslında The Witcher 3’tü.

“Yılın ilk yarısı için elde ettiğimiz mali sonuç yine The Witcher 3’ün satışlarıyle yükseldi, uzun yıllar boyunca olduğu gibi.” dedi CD Projekt’ten Piotr Nielubowicz. “2019’un ilk yarısında The Witcher 3 bir önceki yılın ilk yarısından daha fazla satıldı.”

CD Projekt ayrıca bir yönetim kurulu raporuna göre, yılın ilk yarısında da büyümeye devam etti: Şirkette 30 Haziran 2019 itibariyle, şirket genelinde 957 çalışanı, 2018 sonunda 887’den başlayarak. 777 (698’den yukarı), GOG hafifçe düşerken, 2018 sonunda 189’dan bu yılın 30 Haziran’ında 176’ya ulaşmıştır. CD Projekt, artışın “çoğunlukla iş ve geliştirme faaliyetlerinin yükselmesinden kaynaklandığını” söyledi.

Ancak en ilginç olanı, daha fazla Gwent tarzı spinoff projesinin çalışmalarında olduğu ve Witcher’ın sonunu da görmediğimiz önerisidir.

“İki ayrı büyük franchise’ı (The Witcher ve Cyberpunk) yönetmek, birkaç bağımsız geliştirme ekibi ile birlikte, Şirketin çeşitli projeler üzerinde paralel çalışmalar yapmasını ve uzun vadeli yayınlanma programını pekiştirmesini sağlıyor” diyor. “Birkaç bağımsız ürün hattının desteklediği ikili bir franchise modeline geçiş, aynı zamanda üretim ve finansal faaliyetlerin optimizasyonuna izin veriyor, önemli risk faktörlerini hafifletiyor ve Şirket çalışanlarının profesyonelleşme hissinde bulunmalarını kolaylaştırıyor.”

Witcher 3: Wild Hunt, Ekim ayında Nintendo Switch’e geliyor, ancak orjinalin Mayıs 2015’te yayınlanmıştı. Şimdilik, CD Projekt tamamen Cyberpunk 2077’ye odaklandı: Gamescom’da gösterilen bir demodan 15 dakikalık bir oynanış olan canlı yayın 30 Ağustos‘ta saat 11: 00’de Doğu Pasifik / öğleden sonra başlayacak.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
error: Content is protected !!