Google Chrome bellek kullanımını azaltma konusunda daha da akıllı hale geliyor

Sıradaki içerik:

Google Chrome bellek kullanımını azaltma konusunda daha da akıllı hale geliyor

e
sv

Windows 11’in Fotoğraflar uygulaması yeni ve şık bir özelliğe daha kavuşuyor

19 Kasım 2023 23:45

Windows 11’de Fotoğraflar uygulamasını kullananlar, araç için başka bir kullanışlı yeni özelliğin gelmekte olduğunu öğrenmekten memnun olacaklar.

Bir fotoğraftaki arka planı silmenize ya da değiştirmenize olanak tanıyan bu özellik, Fotoğraflar uygulamasının test aşamasındaki en son sürümünde yer alıyor.

Microsoft işlemi son derece basit hale getirdi – arka planı kaldırmak istiyorsanız, sadece bir düğmeye tıklıyorsunuz ve arka plan gidiyor. Daha sonra koruduğunuz ön plan nesnesini başka bir yere yapıştırmak için panoya kopyalayabilir veya fotoğrafı olduğu gibi kaydetmeyi tercih edebilirsiniz.

Alternatif olarak, arka planı çıkarıp yerine düz bir renk koymak için değiştir düğmesine basabilirsiniz. İstediğiniz renk basit bir palet aracılığıyla seçilebilir.

Microsoft’un bir blog yazısında belirttiği gibi, bu özelliğin yanı sıra Fotoğraflar uygulaması artık OneDrive’da yedeklenmiş bir fotoğrafı kolayca paylaşmanıza olanak tanıyor. Fotoğrafa sağ tıklayarak e-posta yoluyla bir bağlantı gönderebilirsiniz (ya da bu bağlantıyı panoya kopyalayarak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz).

Microsoft ayrıca “Slayt Gösterisi özelliğini, sekmeler arasında gezinmeyi ve görüntüleri açmayı iyileştirmek için çeşitli performans ve kararlılık güncellemeleri” uyguladığını belirtiyor.

Tüm bu değişiklikler ve diğer birkaç ince ayar, Fotoğraflar uygulamasının 2023.11110.8002.0 (veya daha iyi) sürüm sayısında toplanmıştır ve güncelleme şu anda test kullanıcılarına (Canary test kullanıcılarından itibaren tüm kanallara) sunulmaktadır.

 

 

Daha fazla bülten için; 

Sam Altman’ın OpenAI’den kovulmasının zaman çizelgesi ve sonuçları

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!