Lightyear, İkincisine Odaklanmak İçin İlk Güneş Enerjili EV’sinin Üretimini Askıya Aldı

Sıradaki içerik:

Lightyear, İkincisine Odaklanmak İçin İlk Güneş Enerjili EV’sinin Üretimini Askıya Aldı

e
sv

WhatsApp’ın Yaklaşan Özelliği Görüntü Kalitesinden Ödün Vermeye Zorluyor

24 Ocak 2023 16:00

WhatsApp şu anda, kullanıcıların görüntüleri orijinal çözünürlüklerinde kaliteyi etkilemeden göndermeleri için bir yol geliştiriyor.

Özelliği keşfeden WABetaInfo, kullanıcıların uygulamanın çizim aracında bulunan yeni Ayarlar menüsü aracılığıyla fotoğraf kalitesini seçebileceklerini bildirdi. WhatsApp’ın mevcut sürümü, çözünürlüğü yüksek tutmak için görüntüleri göndermeden önce “En İyi Kalite”yi seçmenize izin veriyor, ancak yine de hızlı bir veri aktarım süresi sağlamak için dosyaları daha az sıkıştırıyor. Ancak yine de, WABetaInfo’nun işaret ettiği gibi, bu yeni keşfedilen kontrol düzeyine sahip olmak, bir fotoğrafın kalitesinin önemli olduğu durumlarda özellikle yardımcı olacaktır. Bu özellik hakkında fazla bir şey bilinmiyor, ancak görüntüleri orijinal çözünürlüklerinde göndermenin büyük olasılıkla veri aktarım süresini, indirme süresini ve söz konusu dosyaları depolamak için bir cihazda gereken alan miktarını artıracağını söylemek muhtemelen güvenlidir.

Daha önce de belirtildiği gibi, orijinal görüntü çözünürlüğü özelliği geliştirme aşamasındadır, bu nedenle yaklaşan WhatsApp betalarının bir parçası olmayacak veya yakın zamanda başlatılmayacaktır. Ayrıca, güncellemenin WhatsApp’ın Android sürümünde keşfedildiğini ve orijinal görüntü çözünürlüğü özelliğinin iOS’a gelip gelmeyeceğinden bahsetmediğini belirtmekte fayda var.

Gelen kısayollar

WABetaInfo ayrıca WhatsApp mobile için yeni kısayollar ortaya çıkardı. Bu kısayollar, grup sohbeti yöneticilerinin “hızlı ve kolay bir şekilde eylemler gerçekleştirmesine … [ve] grup üyeleriyle bazı etkileşimleri basitleştirmesine” olanak tanır. Bu özelliğin tam kapsamı bilinmiyor, ancak bir örneğe göre, yöneticiler bir grup sohbetine katıldığında veya gruptan ayrıldığında telefon numaralarını vurgulamayı seçebilir. Ayrıca yöneticiler, sohbet katılımcılarını özel olarak aramak veya onları kişilerine eklemek gibi belirli işlemler için kendileri için yeni bir içerik menüsü oluşturabilir.

Bu kısayollar, özellikle büyük gruplarla uğraşırken yardımcı olacaktır. Kasım 2022’de WhatsApp, Topluluklar’ı kullanıma sundu: 1024 katılımcıyı barındırabilen büyük ölçekli sohbetler. Bu kadar büyük sohbetlerde, yöneticilerin her şeyi yönetmek için alabilecekleri tüm araçlara ihtiyacı vardır. Bu kısayol özelliği kesinlikle onlar için büyük bir nimet olacaktır.

Orijinal görüntü kalitesi özelliğinin aksine, kısayollar şu anda hem Android hem de iOS için ilgili WhatsApp beta sürümleri aracılığıyla kullanılabilir. Ne yazık ki iPhone sahipleri için, WhatsApp için TestFlight programı artık yeni gelenleri kabul etmiyor. Zaten bir katılımcıysanız, beta sürümünü indirebilirsiniz, sorun değil. Bununla birlikte, Android kullanıcıları yine de Google Play Store beta programına katılabilir.

2023, WhatsApp için büyük bir yıl olacak. Yalnızca Ocak ayında WABetaInfo, mesajlaşma uygulaması için sesinizle durumları kaydetme yeteneği ve Google Drive’ı denklemden çıkaran yenilenmiş bir sohbet aktarımı gibi bir ton beta özelliği ortaya çıkardı.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!