WhatsApp’ın Yaklaşan Özelliği Görüntü Kalitesinden Ödün Vermeye Zorluyor

Sıradaki içerik:

WhatsApp’ın Yaklaşan Özelliği Görüntü Kalitesinden Ödün Vermeye Zorluyor

e
sv

WhatsApp’ın Mac Uygulaması Beta Sürümü Artık Herkes Tarafından Kullanılabilir

25 Ocak 2023 09:00

Mac donanımında hızlı ve verimli çalışacak şekilde optimize edilmiştir.

WaBetaInfo’nun bildirdiğine göre, WhatsApp’ın yerel bir sürümünü bekleyen Mac kullanıcıları artık onu kısıtlama olmaksızın indirebilir. Yeni uygulama, Mac donanımı için optimize edildi ve Mac Catalyst ile oluşturuldu, bu nedenle mevcut web sarmalı Electron sürümünden daha hızlı ve daha verimli olmalıdır. Ayrıca, kişileri ve etkileşimleri bir bakışta görmenin yanı sıra sohbetler, aramalar, arşivlenmiş ve yıldızlı mesajlar arasında kolayca geçiş yapmak için üç panelli yeni bir arayüze sahip olursunuz.

Apple’ın Catalyst’i, geliştiricilerin iOS uygulamalarını macOS’a taşımasına veya her iki platformda da çalışabilen tek bir sürüm oluşturmasına izin verecek şekilde tasarlandı. Mac, Catalyst üzerinde geliştirildiğinden, bu, uzun zamandır beklenen bir sürümün iOS’a da gelebileceği konusunda biraz umut veriyor. 2021’de Meta, WhatsApp için çoklu cihaz desteğini genişlettiğini söyledi ve bu da bir iPad uygulamasının çıkacağına dair spekülasyonlara yol açtı.

Geçen yıl WhatsApp, Windows 10 için akıllı telefona ihtiyaç duymadan çalışan yerel bir sürüm yayınladı. Mac uygulamasıyla hemen hemen aynı görünüyor ve ayrıca daha fazla güvenilirlik ve hız sunuyor.

Yerel macOS uygulaması, TestFlight’ta birkaç aydır var, ancak bu, test kullanıcıları için yalnızca sınırlı alan sunuyor. Artık tam bir beta sürümünde olduğuna göre, onu doğrudan WhatsApp’ın web sitesinden indirebilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!