BlackBerry, jeneratif yapay zeka destekli siber güvenlik asistanını tanıttı

Sıradaki içerik:

BlackBerry, jeneratif yapay zeka destekli siber güvenlik asistanını tanıttı

e
sv

WhatsApp kendi kendini imha eden yeni bir sesli mesaj özelliğini test ediyor

19 Ekim 2023 22:46

WhatsApp şu anda mobil uygulamasında “yeni bir gizlilik katmanı” olarak sesli mesajlar için Bir Kez Görüntüle modunu test ediyor.

Bu özellik, platformda mevcut olan kaybolan görüntü ve videolara benzer şekilde çalışıyor. Meta sadece bunu başka bir yere genişletiyor. WABetaInfo’ya göre, kilit açıkken sesli bir not kaydederken sohbet çubuğunda bir rakamını gösteren yeni bir simge belirecek. Söz konusu simgeye dokunulduğunda, alıcıların mesajları dışa aktarmasını, iletmesini, kaydetmesini veya kaydetmesini engelleyen Bir Kez Görüntüle modu (daha çok Bir Kez Dinle gibi) etkinleştiriliyor. Bir kez gönderildikten sonra, gönderen olarak siz onu dinleyemezsiniz ya da diğer kişi ilk seferden sonra tekrar çalamaz. Sonsuza kadar gider.
WABetaInfo’nun belirttiği gibi, bu araç “kişisel veya hassas bilgilerinizin yanlış ellere geçme riskini” etkili bir şekilde ortadan kaldırma potansiyeline sahiptir. Mesajlar ilk sohbet odasının dışındaki kişilerle paylaşılamıyor ve bu da “yetkisiz erişim” olasılığını büyük ölçüde azaltıyor.
Bu güncelleme hem Android hem de iOS için kullanılabilir. Kendiniz denemek istiyorsanız, Android kullanıcıları Google Play Beta Programına katılabilir ve WhatsApp beta sürümünün 2.23.78 sürümünü yükleyebilirler. iPhone sahipleri WhatsApp için TestFlight programına katılmayı deneyebilirler. Ancak, bu yazının yazıldığı sırada artık daha fazla katılımcı kabul edilmiyor, ancak yakında bir slot açılması mümkün.

Sessizliğe gömülmek
WhatsApp’ın geleceğine gelince, işler biraz sessizleşecek. Diğer beta özelliklerinin hiçbiri kendini imha eden sesli mesajlar kadar etkili ya da kayda değer değil. WABetaInfo’nun diğer gönderilerine baktığımızda, Meta’nın avatar tepkilerinin yanı sıra iOS için yeniden tasarlanmış bir ses ve video menüsü üzerinde çalıştığını gördük. Gerçekten çığır açan bir şey yok.

Platformun şu anda sessiz kalması şaşırtıcı değil çünkü 2023 yılı WhatsApp için oldukça iyi bir yıl oldu. Geçtiğimiz 10 ay içinde yaşam kalitesinde yapılan çeşitli değişikliklerden Windows masaüstü uygulamasında sekiz kişilik görüntülü görüşmelere kadar pek çok önemli güncelleme yapıldı. Ve kısa bir süre önce şirket, sohbetler için yapay zeka destekli bir etiket oluşturucuyu test etmeye başladı. Belki de Meta, 2024’ü büyük bir şekilde başlatabilmek için projelerini gizli tutuyor.

 

 

Daha fazla haber için;

BlackBerry, jeneratif yapay zeka destekli siber güvenlik asistanını tanıttı

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!