Sony, PlayStation 5 için tarih verdi

Sıradaki içerik:

Sony, PlayStation 5 için tarih verdi

e
sv

War Selection F2P RTS Oyunu

09 Ekim 2019 11:00

War Selection, gelişen ülkelere ve korkunç bir isme sahip olan Age of Empires tarzı bir RTS’dir. Bugün Erken Erişim’de çıktı. Ücretsiz oynayabilirsiniz, ancak alışlmadık bir şekilde isteğe bağlı bir abonelik ile birlikte çıktı.

Abonelik tabanlı başka herhangi bir PC RTS oyunu hakkında düşünmeye çalışıyorum ama aklıma bir şey gelmiyor. Abonelik, oyunculara her dönemde kullanabilecekleri yeni teknolojiler verecek, ancak yalnızca subscriber-only maçlarında kullanılabilecek.

Yine de ilgimi çekti! Çağ sistemi, insanlık tarihi boyunca bir topluluğu geliştirmek Age of Empires’dan daha çok Rise of Nations’ı hatırlattı, ancak bir millet olarak başlamıyorsunuz – bu noktaya ulaşmak için binlerce yılınız var.

Herkes Taş Devri’nde basit bir kabile olarak başlar, ancak çağlar boyunca ilerledikçe kabilenizin kimliğini oluşturabilirsiniz. Bronz Çağı boyunca, Avrupa Devrimi’nden sonra bir ülke seçmenize yol açan yeni yollar açarak Avrupa’ya ya da Asya’ya göç arasında seçim yapabilirsiniz.

Amplitude’in yaklaşmakta olan Humankind, benzeri bir yaklaşım izliyor; burada her tarihi çağda yeni bir imparatorluk seçiyor, her yeni eklemeyle birlikte bir bonus ve tuhaflıklar listesi oluşturuluyor. Her iki sistem de binlerce yıldır bu devasa, yekpare imparatorlukları oynamaktan biraz daha doğru görünüyor ve ben medeniyetleri birbirlerinin üzerine tarihsel bir yığın gibi üst üste konulabilecek şeyler olarak düşünme fikrini seviyorum.

Sanal alan, herkes için ücretsiz ve rahat modların yanı sıra, battle royale formülünde biraz RTS dönüşü gibi görünen 62 oyunculu Armageddon modu da var. Bu basit bir uyarlama değil, Tanrıya şükür, oyuncuları sınırlarını sürekli genişletmeye zorlayarak çatışmaya itmek. En küçük uluslar göktaşları tarafından bombalanmaya başlayacak, bu yüzden herkesin giderek daha fazla bölgeyi yutarak ölümü aşması gerekiyor.

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
error: Content is protected !!