ABD, Huawei’nin gelişmiş telefon çiplerini seri olarak üretebileceğine dair kanıt bulamıyor

Sıradaki içerik:

ABD, Huawei’nin gelişmiş telefon çiplerini seri olarak üretebileceğine dair kanıt bulamıyor

e
sv

Volvo son dizel otomobilini 2024 yılında üretecek

0 okunma — 20 Eylül 2023 04:04

Şirket Salı günü yaptığı açıklamada, Volvo’nun son dizel otomobilinin “2024 yılının başlarında” üretimden kalkacağını duyurdu.

Yazı birkaç yıldır duvarda asılı duruyordu. Geely’nin sahibi olduğu otomobil üreticisi, 2017 yılına kadar dizel otomobil üretimini tamamlayacağını belirtmişti.

Birkaç yıl sonra Volvo daha iddialı bir hedefle ortaya çıktı ve 2030 yılına kadar yalnızca elektrikli araçlar satma sözü verdi.

Volvo Salı günü yaptığı açıklamada “Sadece dört yıl önce dizel motor Avrupa’da ekmek teknemizdi” dedi. O zamandan bu yana çok şey değişti; hibrit ve tamamen elektrikli araçlar Temmuz 2023’te tüm Avrupa otomobil satışlarının yarısından fazlasını oluştururken, dizel otomobiller aynı dönemde satışların sadece %14’ünü temsil ediyordu.

Volvo hala gazla çalışan otomobiller üretiyor olsa da, şirket “artık Ar-Ge bütçemizin tek bir kronunu bile yeni içten yanmalı motorlar geliştirmek için harcamayacağımızın” sözünü verdi.

Tesla’nın erken dönemde elektrikli araçlara odaklanması ve Dieselgate olarak bilinen 2015 VW emisyon skandalı, Volvo ve diğer otomobil üreticilerini bu sonuca götüren iki önemli faktör oldu.

Volvo’nun eski CEO’su Hakan Samuelsson 2017’de şöyle demişti: “Tesla’nın insanların kuyruğa girdiği bir otomobil sunmayı başardığını kabul etmeliyiz. Bu alanda, yüksek kalite ve çekici tasarımla bizim için de yer olmalı.”

 

Daha fazla bülten için; 

Elon Musk, X hizmetini kullanmak için kullanıcılardan ‘küçük bir aylık ödeme’ talep edeceğini söyledi

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!