X videolar için Topluluk Notları’nı başlattı

Sıradaki içerik:

X videolar için Topluluk Notları’nı başlattı

e
sv

visionOS App Store’a geliyor

06 Eylül 2023 17:36

Apple’ın ünlü Vision Pro kulaklığı henüz satın alınabilir durumda olmasa da, şirket kullanıcıların kulaklığı edindiklerinde kullanabilecekleri pek çok uygulamaya sahip olmalarını sağlıyor. Şirket bugün yaptığı açıklamada, iPhone ve iPad uygulamalarının lansman gününde visionOS’un App Store’unda görüneceğini söyledi.

Bu, geliştiricilerin mevcut uygulamalarını taşımak için ekstra çalışma yapmak zorunda kalmayacakları anlamına geliyor. Apple, bu sonbaharda visionOS’un App Store’u da içeren bir geliştirici beta sürümünü yayınlayacağını söyledi.

“Varsayılan olarak iPad ve/veya iPhone uygulamalarınız Apple Vision Pro’daki App Store’da otomatik olarak yayınlanacak. iPadOS ve iOS’ta bulunan çerçevelerin çoğu visionOS’ta da yer alıyor; bu da neredeyse tüm iPad ve iPhone uygulamalarının visionOS’ta değiştirilmeden çalışabileceği anlamına geliyor. Müşterilerimiz uygulamalarımızı önümüzdeki yılın başlarında Apple Vision Pro kullanıma sunulduğunda visionOS üzerinde kullanabilecekler” dedi.

Apple Vision Pro kulaklığını Haziran ayındaki Dünya Çapında Geliştirici Konferansı’nda (WWDC) duyurmuştu. Aynı ayın ilerleyen günlerinde şirket, geliştiricilerin visionOS’un farklı unsurlarıyla oynayabilmeleri için Vision Pro SDK’yı yayınladı. Temmuz ayında Apple, ödünç bir geliştirici kiti vermek için başvuruları kabul etmeye başladı. Şirket ayrıca Vision Pro için Cupertino, Londra, Münih, Şangay, Singapur ve Tokyo’da yüz yüze geliştirici laboratuvarlarına ev sahipliği yapıyor.

Cupertino merkezli teknoloji devi, iPhone ve iPad uygulamalarının VisionOS App Store’da otomatik olarak görüneceğini, ancak geliştiricilerin SDK’yı kullanarak 3D öğeler ve el hareketleri desteği ekleyerek uygulamaların cihazda “daha doğal hissetmesini” sağlayabileceklerini söyledi.

Apple Vision Pro’nun ürün pazarlamasından sorumlu kıdemli direktörü Steve Sinclair, Digital Trends’e verdiği son röportajda SDK’nın indirilme sayısının şirketin beklentilerini “aştığını” söyledi.

Bununla birlikte, yüz yüze deneyim için geliştirici laboratuvarlarının sınırlı konumu ve kısıtlı bir geliştirme kiti programı nedeniyle, birçok geliştirici çoğu zaman simülatörle çalışmak zorunda kalıyor. Sinclair, farklı deneyimler sunan geniş bir uygulama yelpazesine sahip olmak için Apple’ın “bunu [Vision Pro] her bir geliştiricimiz için erişilebilir hale getirmesi gerekeceğini” söyledi.

 

Daha fazla bülten için; 

iPhone Ultra’nın Söylentilere Göre Kamera Yükseltmesi iPhone 15’i Sıradan Hissettirebilir

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!