ChatGPT uygulamasının geliri yavaşlama belirtisi göstermiyor

Sıradaki içerik:

ChatGPT uygulamasının geliri yavaşlama belirtisi göstermiyor

e
sv

Video uygulaması Detail’in yeni özelliği iPhone’ları kullanarak çok kameralı podcast’ler kaydetmenize yardımcı oluyor

0 okunma — 31 Ekim 2023 00:30

Mac ve iPhone için video kayıt ve düzenleme uygulamaları sunan bir girişim olan Detail, kullanıcıların iki iPhone (veya iPad) üzerinden kablosuz olarak kolayca çok kameralı podcast kaydetmelerini sağlayan yeni bir çoklu özellik yayınladı.

Detail for iOS için bir güncelleme olarak sunulan çok oyunculu özellik, düzenleme yükünü ortadan kaldırmak için video ve ses akışlarını iki cihaz arasında otomatik olarak senkronize ediyor. Ayrıca, podcast’i yan yana, resim içinde resim veya tam ekran düzenleri gibi farklı düzenler arasında geçiş yapmak için hızlı bir şekilde düzenleyebilirsiniz.

Şirket, Mac uygulamasını bir yıl boyunca halka açık beta sürümünde test ettikten sonra 2022 yılında App Store’da yayınladı. Girişim bu yılın başlarında iOS uygulamasını yayınladı. iPhone uygulaması, canlı yeşil ekran editörü, yapay zeka altyazıları ve teleprompter gibi özelliklerle tepki videoları, eğitim videoları ve video özgeçmişleri oluşturmak için kolay şablonlar ve araçlar gibi özellikler sunuyor. Mac uygulaması, yapay zeka tarafından oluşturulan video açıklamaları ve hashtag’ler gibi özelliklerle video düzenlemeyi kolaylaştırıyor.

Kullanıcılar sesi iPhone’un yerleşik mikrofonlarından kaydedebiliyor. Ancak daha iyi ses kalitesiyle kayıt yapmak için yaka mikrofonlarını (küçük mikrofonlar) da kullanabilirler. Detail uygulaması hem sesi hem de videoyu yerel olarak yakalıyor ve ardından bunları senkronize ediyor. Bu, ayrı ses parçaları için harici bir ses arabiriminiz veya mikseriniz yoksa size yardımcı olur.

Zoom ve Meet gibi araçlar bir görüşmeyi kaydetmenize olanak tanıyor, ancak Detail kurucusu Paul Veugen podcast’lerin görüntülü görüşme gibi görünmesi gerekmediğini söyledi.

“Mac’teki ürünümüz gelişirken, insanların bize iki şey için geldiğini fark ettik: anında paylaşabilecekleri tamamen düzenlenmiş bir podcast bölümü ve farklı platformlarda bir kitleye ulaşmalarına ve oluşturmalarına yardımcı olan harika kısa biçimli içerik. Ancak Mac’inizde kamera kurmak ve kayıt yapmak hala oldukça karmaşık. Şimdi bunu iOS’ta birkaç dokunuşla basitleştiriyoruz. Veugen açıklamasında, profesyonel videoyu herkes için erişilebilir hale getirme sözümüzü nihayet yerine getirdiğimizi hissettiriyor” dedi.

Veugen, çoklu kamera kurulumunun karmaşık olduğunu ve Detail’in içerik oluşturucuların sadece iPhone’ları kullanarak farklı kamera açıları özgürlüğüne sahip olmalarını kolaylaştırmak istediğini de sözlerine ekledi. Özellikle, iOS uygulaması zaten kullanıcıların ön ve arka kameralarla aynı anda kayıt yapmasına izin veriyor.

Detail, aralarında Adjacent, TQ Ventures, Point Nine Capital, Connect Ventures, Hustle Fund, Alexander Ljung, Anke Huiskes, Hiten Shah ve Sten Tamkivi’nin de bulunduğu destekçileriyle toplam 7 milyon dolar fon topladı.

Veugen, Detail’in önümüzdeki haftalarda uzaktan kayıt, yapay zeka destekli otomatik düzenleme (geçen hafta Mac için tanıtıldı) ve iOS uygulaması için yapay zeka vurgulu klipler gibi özellikleri kullanıma sunmayı hedeflediğini belirtti.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!