En İyiler

Ücretsiz En İyi Dosya Kurtarma Programları

Önemli bir dosya mı kaybettiniz veya dosyalarınız silindi? Bu ücretsiz dosya kurtarma araçları sizi felaketin önünden geri getirebilir. Bir noktada çoğu insan yedeklerin önemini zor yoldan öğreniyor. Muhtemelen, Google Drive, Dropbox..

Ücretsiz En İyi  Dosya Kurtarma Programları

Önemli bir dosya mı kaybettiniz veya dosyalarınız silindi? Bu ücretsiz dosya kurtarma araçları sizi felaketin önünden geri getirebilir.

Bir noktada çoğu insan yedeklerin önemini zor yoldan öğreniyor. Muhtemelen, Google Drive, Dropbox veya Microsoft’un OneDrive gibi bulut tabanlı bir program kullanarak zaten kurulmuş bir şeyiniz var. Her şeyi rutin olarak bir USB belleğe veya harici bir sabit diske de kaydedebilirsiniz.

Bununla birlikte, dosyaları ve klasörleri birden fazla cihaz arasında senkronize etmek onları kurtarmayı kolaylaştırırken, maalesef onları kazayla silmeyi de kolaylaştırır. Klasörleri düzenlemeyi ve yeniden düzenlemeyi denemek, önemli bir dosyayı yanlışlıkla yanlış yerleştirmek, yalnızca çok geç olanları gerçekleştirmek için harika bir yoldur.

Burası dosya kurtarma yazılımının kendi içine girebileceği yerdir ve bazı pahalı ücretli planlar olsa da, ücretsiz dosya kurtarma yazılımının en iyisini burada listeleyeceğiz. Bununla birlikte, ihmal, bunların hiçbir zaman daha pahalı versiyonlar kadar güçlü olmayacağı ve sadece kolay bir kurtarmayı gerektiren durumlara yönelik olacağı yönündedir.

Yine de, hala onların bir yeri var ve kesinlikle bunların herhangi biri gibi bir şeyin olması kesinlikle iyi bir fikirdir  bu durumda  bir hata yaptığınızı ve bir şeyi yanlış yere koyduğunuzu anlayınca, çabucak kurtarabilir ve yeterince kolay, ilk etapta büyük ve ücretli yazılımlara ihtiyaç duymanızı önleyen programları sizler için listedik.

EN İYİ ÜCRETSİZ DOSYA KURTARMA YAZILIMLARI

MiniTool Güç Veri Kurtarma Ücretsiz

➕ Dosya türüne göre sınırla
➕ Optik medya içerir
➕ Hızlı
➖ 1 GB ile sınırlı

MiniTool Power Data Recovery Free , kurulum sırasında size temel tavsiyelerde bulunan tek program bu programdır: yazılımı, üzerine yazmak istediğiniz gibi verileri kurtarmak istediğiniz sürücüye yüklemeyin.  

Bu sürüm ücretsizdir, ancak ücretli sürümler de mevcuttur, bu nedenle birkaç kısıtlama olduğunu fark edeceksiniz.

Yalnızca 1GB veriyi kurtarabilirsin, daha sonra çalışmak üzere tarama sonuçlarını kaydetme seçeneğine sahip değilsin ve bir kaç seçenek daha eksik  ama bunun bir harika ücretsiz kurtarma aracı olmasını engelleyen hiçbir şey yok.

Taramaları belirli dosya türleriyle sınırlandırabilirsiniz ve MiniTool Power Data Recovery Free, dosyaları bile göremediğiniz bölümlerden geri alma yeteneğine sahiptir ve optik medya dahil çıkarılabilir sürücüler için destek sağlar.

Taramalar hoş bir şekilde hızlı ve sonuçlar tam olarak aradığınızı bulmayı kolaylaştırmak için aranabilir. Dikkatinize değer veren mükemmel bir yazılım parçasıdır.

Disk Matkap

➕ Yerel ve bağlı sürücüleri tarar
➕ Kullanımı kolay
➕ PC ve Mac

Keyifli ve basit bir arayüze sahip olan Disk Matkap , dosya kurtarma işlemini çok basitleştirir. Karmaşık seçeneklerle uğraşmanıza gerek yok ve program yerel ve taşınabilir sürücülerin yanı sıra hafıza kartlarını taramak için de kullanılabilir. Seçtiğiniz sürücünün taranmasını gerçekleştirdiğinizde, türüne göre gruplandırılmış kurtarılabilir dosyaların bir listesini sunarsınız ve görüntü dosyalarını önceden ön izleme seçeneğiniz vardır. Yüksek başarı oranına sahip basit ve etkili bir araçtır.

Veri kurtarma konusunda biraz gergin olan herkes için hoş bir dokunuş gibi görünen şey, program ilk çalıştırıldığında hızlı bir öğreticinin eklenmesidir .

Disk Matkap hem macOS hem de Windows için kullanılabilir. Pro’ya yükseltme, yazılımın kullanılabileceği bilgisayar sayısını artırır ve gelişmiş tarama ve daha geniş dosya sistemi desteği gibi daha fazla seçenek açar. Ancak çoğu insan için, ücretsiz sürüm tüm olağan olasılıkları kapsamalıdır.

EaseUS Veri Kurtarma Sihirbazı Ücretsiz

➕ Klasör ile belirt
➕ Önizleme seçeneği
➖ 2 GB ile sınırlı

İşleri güzel ve basit tutmak, EaseUS Veri Kurtarma Sihirbazı Ücretsiz , kayıp dosyaları kurtarmanın kolay ve erişilebilir yüzüdür. Programı başlattığınızda, kurtarılabilir veriler için hangi sürücüyü taramak istediğinizi soran bir ekran sunulur; bu durumda yalnızca Tara düğmesine basmanız gerekir. Yapılandırılacak seçenek yok, ancak tam olarak bir dosyanın neresinden kaybolduğunu biliyorsanız, işleri hızlandırmak için taranacak bir klasör belirleyebilirsiniz.

Sonuçlar gezinmesi kolay bir Explorer tarzı görünümde sunulur, ancak ne yazık ki bulunan dosyaların kalitesine dair bir gösterge yoktur  önizleme seçeneği olsa da. Ardından ilgilendiğiniz dosyaları seçebilir ve geri yükleyebilirsiniz.

Programın ücretsiz sürümünün yalnızca ücretli GB sürümüne yükseltme yapmadan önce 2 GB’a kadar veri kurtarmanızı (varsayılan olarak 500 MB, ancak bu programın içinden artırılabileceğini) unutmayın. Bu, tam bir sabit disk kurtarma işlemi için yeterli olmamakla birlikte, gerektiğinde en önemli dosyalarınızı geri almanıza yardımcı olmak için yeterli olmalıdır.

Recuva

➕ Kolay sihirbaz
➕ Derin tarama seçimi
➕ Güvenli silme seçeneği

Veri kurtarma türünün bir parçası olarak, Recuva özel bir takip oluşturmayı başardı  ve nedenini görmek zor değil. Program sadece sabit disklerden ve hafıza kartlarından değil iPod’unuzdan da verileri kurtarabilir.

Bazı veri kurtarma araçları basit bir arayüzle bunu kolaylaştırırken, Recuva bir şey daha ileri götürür ve tüm süreç boyunca sizi bir sihirbazla yönlendirir. Tüm kurtarılabilir verileri izlemek için uzun bir derin tarama gerçekleştirebilir veya belirli bir şey arıyorsanız aramayı sınırlandırabilirsiniz  ve bu esnekliğe sahip olmak güzeldir.

Ek bir bonus olarak, programın ana özelliğinin tam tersini yapan güvenli bir silme seçeneği vardır  artık gerekmediğinizden emin olduğunuz dosyaları siler ve kurtarılamaz hale getirir.

Programın bir dezavantajı, uygulamanın Pro sürümünün ağır bir şekilde tanıtılmasıdır, ancak buna bir göz atabilirseniz, elinizde güçlü bir araç vardır  ve muhtemelen sanal sabit diskleri desteklemeden yaşayabilirsiniz!

UnDeleteMyFiles Pro

➕ Birden çok araç
➕ Dosya türüne göre arama
➕ Anlık Disk görüntüsü

Adına “pro” kelimesinin dahil edilmesine rağmen, bu program hala ücretsizdir Aslında, profesyonel olmayan bir sürüm yok.

UnDeleteMyFiles Pro’nun görüntüsü özellikle çekici olmayabilir, ancak burada yalnızca veri kurtarma yerine, birden fazla araç olduğundan dolayı sizi çok fazla etkilemesine izin vermeyin. Dosyaların kalitesinin bir göstergesi olmadığından kurtarma biraz zarar görebilir ve özlenebilir  bulunan dosyanın makul bir durumda olduğunu ummanız gerekir.

Veri kurtarma söz konusu olduğunda, sıralamak zorunda olduğunuz listenin boyutunu azaltmak için belirli dosya türlerini arama yeteneği dışında pek fazla seçenek bulunmuyor.

Ekstralar açısından, temel olarak sürücünüzü yedekleyen bir disk anlık görüntü aracı da edersiniz; Bu mutlaka grubun en iyisi olmasa bile kontrol etmeye değer.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL