Samsung’un Yeni Oyun Monitörlerinde 8K, 57 İnç Ultra Geniş Ekran Bulunuyor

Sıradaki içerik:

Samsung’un Yeni Oyun Monitörlerinde 8K, 57 İnç Ultra Geniş Ekran Bulunuyor

e
sv

Ubisoft, Takım Savaşı Oyunu ‘Project Q’yu İptal Etti

21 Ocak 2023 10:30

Arena oyunu, Ubisoft’un paradan tasarruf etmek için kestiği üç oyundan biriydi.

Ubisoft, geçtiğimiz hafta iptal ettiği üç oyundan birini belirledi. Yayıncının bir sözcüsü, geçtiğimiz Nisan ayında ortaya koyduğu takım savaş arenası unvanı olan Project Q’nun “geliştirilmesini artık desteklemeyeceğini” doğruladı. Temsilciye göre hareket, şirketin “öncelikli projelere” konsantre olmasına yardımcı olacak. Ubisoft, ekip üyelerini halen geliştirilmekte olan oyunlara yeniden atamaktadır.

Geliştiriciler, Project Q hakkında çok az şey paylaştı. Ubisoft, konsept sanatın yanı sıra, oyunun “bir battle royale olmadığını” ve bir dizi oyuncuya karşı oyuncu modlarına sahip olacağını söyledi. NFT sunma planları olmadığını da sözlerine ekledi.

Firma, iptal edilen diğer iki oyuna hala isim vermedi. Ancak mantık aynı. Ubisoft, zorlu bir ekonomi, ertelenen sürümler ve değişen oyun trendleri nedeniyle gelirinin yıldan yıla düşmesini bekliyor ve Just Dance 2023 ve Rabbids: Sparks of Hope gibi tatil tekliflerinin beklendiği kadar iyi satmadığını belirtiyor. Yönetim, elinden geldiğince masrafları azaltmak istiyor ve işten çıkarmaları da içerebilecek hedefli yeniden yapılandırmanın yanı sıra daha az oyun bu stratejinin bir parçası.

Yıl zaten sorunlu geçti. Bir işçi sendikası, CEO Yves Guillemot’un liderliğin değil taban personelinin para konusunda “özellikle dikkatli” olması gerektiğini öne süren açıklamalarının ardından Ubisoft Paris’te grev çağrısında bulundu. Kotaku, Guillemot’un bir sonraki toplantıda kısmi bir özür teklif ettiğini iddia ediyor. Bununla birlikte, olay görünüşe göre yönetim ve çalışanlar arasındaki – yakın gelecekte onarılamayacak olan – anlaşmazlığın altını çizdi.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

error: Content is protected !!